Paznokcie

Jak pomóc zniszczonym paznokciom?

Paznokcie

Cavan Images/Getty Images

Dłonie i paznokcie to niewątpliwie wizytówka każdej kobiety. Niestety, niewiele potrzeba, aby paznokcie uległy zniszczeniu, stały się kruche, łamliwe i bez blasku. Istnieją jednak sposoby na to, aby im pomóc. Co zrobić, gdy potrzebne jest wzmocnienie i odbudowa płytki paznokcia?

Przyczyny zniszczenia paznokci

Kruche, łamliwe i miękkie paznokcie to znak, że dzieje się coś niedobrego. Tego typu symptomy, podobnie jak nieestetyczne przebarwienia na płytce paznokci, mogą mieć różne podłoże – od hormonalnych i zdrowotnych, po wynikające z nieprawidłowej pielęgnacji.

Paznokcie składają się z wielu warstw keratyny, czyli białka odpornego na uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne. Płytka paznokcia zawiera również: siarkę, cysteinę, argininę, wapń, żelazo, lipidy, fosfor oraz niewielką ilość wody. Keratyna tworzy barierę ochronną, ale mimo to, może dochodzić do zniszczenia paznokcia. Przyczyniają się do tego np. częste stosowanie zmywaczy do paznokci, bezpośredni i częsty kontakt z detergentami czy stosowanie lakierów na bazie formaldehydu. Problem z paznokciami mogą mieć też panie, którym niewłaściwie aplikowano bądź zdejmowano hybrydę, a także fanki paznokci żelowych.

Na pomoc zniszczonym paznokciom

Oprócz zadbania o zrównoważoną dietę, bogatą w krzem, wapń, białko oraz kwasy tłuszczowe i witaminy A, C, D, E i D, regularne nawilżenie oraz natłuszczenie słoni i paznokci, warto sięgnąć po specjalnie stworzone na ratunek zniszczonym paznokciom kosmetyki. Należy do nich seria trzech nowych wegańskich odżywek Semilac Nail Care. Zawierają one wyselekcjonowaną kompozycję składników aktywnych, odpowiadających na najczęstsze problemy paznokci.

Odżywki do paznokci wzmacniają, odżywiają, nadają połysk i zapobiegają łamaniu. Unikalna formuła Semilac Rescue Care (w składzie wapń, proteiny soi i pszenicy oraz diamentowy pył) tworzy na powierzchni paznokci tarczę ochronną, zabezpiecza je przed uszkodzeniami i przyspiesza regenerację paznokci, przywracając ich naturalny blask. Wystarczy 10 dni kuracji, aby poprawić kondycję osłabionych paznokci dając efekt profesjonalnej pielęgnacji. Jak wynika z badania aplikacyjno-aparaturowego Chemicos Consulting, odżywka zapewnia odpowiednią twardość i sprężystość paznokci.

W walce z nierównym kolorytem i pozbawionymi naturalnego blasku paznokciami, pomoże Semilac Beauty Care, która zawiera olej arganowy, witaminę E oraz ekstrakt z białej herbaty. Już po 10 dniach stosowania nada efekt wygładzenia nierówności i mikrouszkodzeń płytki paznokciowej, która zyska większą elastyczność i zdrowy wygląd, dając efekt manicure jak z salonu.

Z kolei ratunkiem dla kruchych i łamliwych paznokci jest wegańska odżywka Semilac Protect & Care, która zawiera olej z kiełków pszenicy, olejek z drzewa herbacianego i ekstrakt z liści rozmarynu. 10-dniowa kuracja przyczyni się do stworzenia na powierzchni paznokci wytrzymałej, niewidocznej powłoki, dzięki której paznokcie staną się twardsze i bardziej odporne na złamania i pęknięcia. Po aplikacji odżywki 100 proc. respondentów badania aplikacyjno-aparaturowego Chemicos Consulting przyznało, że dodatkowo zabezpiecza ona paznokcie przed mikrouszkodzeniami.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości