Moda i Uroda

Brwi po olejku rycynowym - efekty i właściwości

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Olejek rycynowy

Olejek rycynowy na brwi to bardzo skuteczna forma pielęgnacji delikatnych włosków. Przeczytaj, jakie korzyści niesie za sobą wprowadzenie go do stałej pielęgnacji.

Brwi to swoista oprawa oka. Dlatego tak ważne jest odpowiednia pielęgnacja nie tylko rzęs, ale również brwi. Odpowiednio wyregulowany kształt, gęstość, kierunek i kolor włosków składają się na efekt, o którym wiele Pań niestety może tylko pomarzyć. Uporczywe wyskubywanie brwi w wieku młodzieńczym w późniejszych latach czyni je słabszymi i pozbawionymi zdrowej gęstości. O ile posiadaczki ciemnych włosków mogą pochwalić się nawet skąpą oprawą oczu, to jasne blondynki muszą zdecydowanie częściej decydować się na dorysowywanie włosków. Kondycja brwi jest poniekąd odwzorowaniem kondycji włosów. Z pomocą przychodzi rynek kosmetyków kolorowych, który oferując szeroki wybór past, wosków, tuszy, kredek i flamastrów, pozwala zamaskować ubytki. Faktem jest, iż podobnie jak z włosami, nawet najlepiej wykonana imitacja nie zastąpi naturalnego i zdrowego efektu. Gęste, mocniejsze, sprężyste i dobrze układające się włoski to pragnienie każdej kobiety, jednak droga do tego wymaga dokładności, regularności i czasu.

Jedną z najbardziej skutecznych metod odżywienia i pobudzenia brwi jest stosowanie olejku rycynowego. Bogaty w witaminę E, kwasy tłuszczowe i minerały olejek rycynowy przyspiesza regenerację brwi. Wnikając w głębokie struktury skóry i docierając bezpośrednio do mieszków i cebulek włosowych, stymuluje ich działanie i pobudza wzrost włosa. Poprawiając ukrwienie sprawia, iż słabe włosy są odżywione i zatrzymany jest ich przedwczesny proces wypadnięcia, a te będące dopiero w fazie wzrostu, od początku są wzmocnione i grubsze. Dzieje się to dzięki budowie oleju rycynowego, która składa się z niezwykle małe cząsteczki zdolnych przeniknąć w najgłębsze warstwy skóry.

Jak stosować olejek rycynowy na brwi?

Przede wszystkim ważna jest jakość olejku. Pomimo iż jest on produktem tanim, nie warto wybierać tego z najniższej półki cenowej. Wiąże się z to z jakością rośliny, z jakiej został pozyskany, a także z samym procesem produkcji. Biorąc pod uwagę jego działanie stymulujące wzrost nowych włosów, jak i poprawę ich kondycji, jego działanie może mieć charakter dwutorowy. Aplikowany na miejsca pozbawione włosów nadmierną depilacją pobudzi skórę do ich wzrostu. Natomiast aplikacja olejku rycynowego na brwi zadziała bezpośrednio na poprawę kondycji włosków.

Przed każdorazową kuracją należy zadbać o oczyszczenie brwi i ich okolic z makijażu, kremów pielęgnacyjnych i sebum. Następnie patyczkiem do uszu bądź wacikiem należy posmarować powierzchnię skóry. Aby wzmocnić działanie olejku, można przeprowadzić masaż, który zadziała rozgrzewająco i stymulująco na skórę, dzięki temu olejek szybciej wniknie w strukturę skóry i włosów. Olejku nie należy zmywać od razu. Zaleca się stosowanie kuracji na noc, tak by podczas snu, a więc czasu naturalnej regeneracji organizmu, miał on możliwość zadziałać. Kurację zaleca się przeprowadzać do momentu uzyskania widocznych efektów - pojawienia się nowych włosków, a także wzrostu i poprawy grubości już istniejących. Minimum, jakie należy założyć w celu zobaczenia pierwszych efektów to dwa miesiące.

Stosowanie oleju rycynowego na brwi - efekty

Regularne przeprowadzanie kuracji dobrym olejkiem rycynowym przyniesie efekt wyraźnie wzmocnionych brwi. Nie tylko skróci się ich proces wzrostu,ale staną się sprężyste, dłuższe i grubsze. Co ciekawe, olejek rycynowy wpływa również na kolor włosków. Kuracja sprawi, iż brwi naturalnie staną się ciemniejsze. Przyniesie to oczekiwany efekt naturalnego zaznaczenia brwi. Dlatego jasne blondynki tym bardziej ucieszą się z efektów, jakie przyniesie stosowanie olejku rycynowego. Aby kuracja była skuteczna, warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie olejku. Jak już wspomniano, należy omijać produkty z najniższej półki cenowej. Warto również podkreślić, iż najlepszy do przeprowadzania kuracji będzie o lejek rycynowy tłoczony na zimno. Dobrej jakości olej nie powinien mieć w swoim składzie zbędnych konserwantów i substancji chemicznych. Dlatego warto szukać go w sklepach zielarskich bądź ze zdrową i naturalną żywnością.

Na końcowy efekt stosowania olejku rycynowego na brwi ma również wpływ szereg innych czynników. Zależy to od diety, odpowiedniego nawadniania organizmu i używek. Dopiero połączenie zdrowego trybu życia i odpowiedniej pielęgnacji przyniesie upragniony efekt.

Kto powinien unikać stosowania olejku rycynowego?

Z racji na jego dużą zdolność przenikania w głębokie partie skóry, nie poleca się używanie olejku przez kobiety w ciąży, karmiące mamy i dzieci.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości