Moda i Uroda

Odwrócone mycie włosów. Na czym polega i dlaczego warto je stosować?

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Czym jest odwrócone mycie włosów?
Czym jest odwrócone mycie włosów?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Odwrócone mycie głowy to metoda, która sprawdzi się dla osób mających włosy cienkie oraz takie, które po aplikacji odżywki tradycyjną metodą są obciążone. Jak prawidłowo wykonać taki zabieg? Kto powinien go stosować? W Dzień Dobry TVN pokazała to stylistka fryzur Karina Witkowska. Sprawdź, na czym polega OM.

Odwrócone mycie głowy - jak je wykonać?

W kawiarence Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska rozmawiała z Kariną Witkowską o nowym trendzie odwróconego mycia głowy. Polega to na nakładaniu najpierw odżywki, a następnie szamponu. Okazuje się jednak, że ta metoda nie jest dla wszystkich.

- Bardziej technika OMO, czyli odżywka, mycie, odżywka jest dla włosów gęstych i grubych, przede wszystkim dla kręconych, puszących się, ponieważ ten włos potrzebuje 10 razy więcej nawilżenia. Technika OM bardziej przy włosach delikatnych, z tendencją do nadmiernego sebum - wyjaśniła stylistka.

Odżywkę nakładamy od środka do końcówek i wmasowujemy ją we włosy. Bez jej spłukiwania myjemy włosy od nasady, robimy to bardzo delikatnie. Standardowo wykonujemy dwa mycia.

Odwrócone mycie głowy - jakie daje efekty

Karina Witkowska, stylistka fryzur pokazywała w Dzień Dobry TVN, jak prawidłowo wykonać odwrócone mycie głowy. Metoda nazywa się OM.

- Zmieniamy kolejność: najpierw myjemy włosy odżywką, a później aplikujemy szampon od nasady - tłumaczyła nasza gościni.

To doskonała metoda mycia dla posiadaczek włosów cienkich i delikatnych, ale również dla tych, które nie lubią obciążających odżywek.

- Powoduje to, że mamy lżejsze włosy od nasady - wyjaśniała ekspertka. - Uniosły się bardzo mocno, mogłam sobie na nich pracować spokojnie. One są mocno plastyczne. Żeby uzyskać podobny efekt w domu, warto wziąć głowę w dół, kiedy mamy mokre włosy. Suszymy tak włosy do 80 - 90 procent, przez co samodzielnie będzie nam bardzo łatwo uzyskać objętość- dodała, pokazując fryzurę modelki obecnej w studiu.

Stylistka zachęca także do mycia głowy letnią, a nawet chłodna wodą.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości