Moda i Uroda

Nowoczesna technologia w służbie czystej skóry. Jak wybrać idealne kosmetyki do demakijażu?

Moda i Uroda

Autor:
Adrianna
Kowalczyk

O tym, jak ważny dla prawidłowego funkcjonowania skóry twarzy jest demakijaż, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Dokładne usunięcie makijażu, kurzu i pyłów, które w ciągu dnia osadzają się na cerze stanowi pierwszy krok i zarazem podstawę skutecznej pielęgnacji. 

Kosmetyki do demakijażu: jak wybrać te właściwe?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których zadaniem, według zapewnień, jest oczyszczanie skóry. Żeby wybrać te, które najlepiej odpowiedzą na potrzeby cery, warto zwrócić uwagę także na nowoczesne technologie, po które sięgają producenci. W chwili obecnej w kosmetyce dużą uwagę poświęca się kosmetykom funkcjonalnym, czyli takim, które zapewniają wszechstronne działanie. Co to oznacza? Obecnie jeden produkt może zastąpić np. płyn micelarny, serum nawilżające oraz tonik. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy.

Bielenda Expert czystej skóry

Bielenda Expert Czystej Skóry Źródło: mat. prasowe

Linia kosmetyków Bielenda Expert Czystej Skóry to produkty, które klienci znają i kochają już od kilku lat. Obserwując postęp technologiczny i najnowsze trendy w kosmetyce marka zdecydowała się powiększyć portfolio produktów, które wchodzą w jej skład i tak linia zyskała trzy nowe izotoniczne fizjo-płyny micelarne. Nawiązanie do produktów izotonicznych jest tu oczywiście nieprzypadkowe. Nowe płyny perfekcyjnie dbają o nawodnienie skóry a także o uzupełnienie niezbędnych elektrolitów i wyrównanie gospodarki mineralnej.

Produkty, które w tym roku wzbogaciły serię Bielenda Expert Czystej Skóry mają działanie nawilżające, kojące i detoksykujące, co więcej, zapewniają skórze fizjologiczne przyjazne pH. W ich składzie, obok miliardów czyszczących miceli, które natychmiast wychwytują i usuwają z powierzchni naskórka wszelkie zanieczyszczenia, znalazły się elektrolity i związki soli mineralnych, które pochodzą ze skoncentrowanej wody morskiej. Ponadto, dzięki wykorzystaniu fantastycznych i uznanych na rynku składników aktywnych: detoksykującego hydrolatu z zielonej herbaty, nawilżającego ekstraktu z borówki amerykańskiej i kojącego hydrolatu z róży udało się zróżnicować działanie kosmetyków tak, aby odpowiadały na różne potrzeby wielu typów skóry. Aby nie podrażniać cery formuły zostały pozbawione barwników, a w przypadku kojącego fizjo-płynu zrezygnowano z użycia kompozycji zapachowych.

Bielenda Expert Czystej Skóry Izotoniczny fizjo-płyn micelarny – nawilżenie

To propozycja, która łączy w sobie perfekcyjne oczyszczenie skóry z jej pielęgnacją. Izotoniczny fizjo-płyn micelarny zawiera ważne dla skóry elektrolity i minerały, (m.in. sód, wapń, potas i magnez) i został dodatkowo wzbogacony o nawilżający ekstrakt z borówki amerykańskiej. Idealnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia naskórka dodatkowo go nawadniając i pozostawiając gotowym na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Co więcej, dzięki miliardom miceli, które znalazły się w produkcie usuwanie makijażu i zanieczyszczeń jest łatwe i przyjemne, nie ma potrzeby nadmiernego pocierania naskórka.

Bielenda Expert Czystej Skóry Izotoniczny fizjo-płyn micelarny – ukojenie

Oprócz składników, które stały się podstawą całej serii (czyli elektrolity i pochodzące z wody morskiej minerały) jego formuła została wzbogacona o kojący hydrolat z róży. Płyn oczyszcza i przygotowuje naskórek na kolejne kroki pielęgnacji i żeby jej nie podrażniać - nie zawiera kompozycji zapachowych. Aby dodatkowo zredukować ewentualne podrażnienia płyn zawiera miliardy miceli, które ekspresowo usuwają z naskórka wszelki brud bez konieczności mocnego pocierania skóry.

Bielenda Expert Czystej Skóry Izotoniczny fizjo-płyn micelarny – detoks

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy oprócz skutecznego demakijażu poszukują produktów, które pomogą oczyścić skórę z toksyn. Produkt dzięki izotonicznej formule pielęgnuje skórę już na etapie demakijażu. W jego formule, obok elektrolitów i minerałów takich jak sód, wapń, potas i magnez znalazł się hydrolat z zielonej herbaty oraz miliardy miceli, które natychmiast, bez mocnego pocierania skóry oczyszczają ją wychwytując cząsteczki zanieczyszczeń.

Nowe kosmetyki z linii Bielenda Expert Czystej Skóry mają nie tylko rewelacyjne działanie, ale także bardzo przystępną cenę. Każdy z wymienionych produktów kosztuje około 13 zł (400 ml).

Autor:Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: LaylaBird/Getty Images

Pozostałe wiadomości