Moda i Uroda

Nietypowy piercing - tunele, rozpychacze i biżuteria intymna

Moda i Uroda

Autor:
Adrian
Adamczyk
Osoba prezentująca zagojony piercing: tunel i sztangę

Dziś piercing wychodzi znacznie dalej poza tradycyjne przekłuwanie uszu. Kolczyki można nosić wszędzie: na twarzy, nadgarstkach, karku, brzuchu. Zobacz, jakie są rodzaje piercingu i jakie kolczyki wybrać.

Piercing to bardzo popularna metoda ozdabiania ciała. Kolczyki w uszach noszą już nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Nikogo nie dziwią tunele w uszach, przekłute nosy, czy brwi. Obecnie możliwości ozdobienia ciała w ten sposób jest mnóstwo. Popularny staje się też piercing okolic intymnych.

Jakie są rodzaje piercingu ucha?

Możliwości przekłucia ucha jest kilka:

  • płatka ucha,
  • chrząstek,
  • środka małżowiny.

Kilka dziurek sprawia, że sposobów na ozdobę ucha są tysiące. Różne wzory i kolory kolczyków pomagają w wyrażeniu charakteru.

Na uszach możliwości piercingu dopiero się zaczynają. Bardzo modny w ostatnim czasie jest piercing karku. Surface, czyli rodzaj piercingu w którym kolczyk przechodzi pod skórą, można zastosować niemal na każdej części ciała: nadgarstkach, szyi, twarzy, brzuchu, czy między piersiami. Modnym rozwiązaniem jest też metoda microdermal. Polega na umieszczeniu pod skórą płytki, w którą wkręca się ozdobny kolczyk. Należy jednak pamiętać, że taki rodzaj biżuterii może migrować.

Piercing ucha - tunele. Od czego zacząć?

Tunele w uszach od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodych osób. Nic dziwnego, bo ta ozdoba wygląda naprawdę seksownie. To piercing, który prezentuje się dobrze zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Zrobienie tunelu w uchu, czyli po prostu większego otworu, polega na stopniowym rozpychaniu istniejącej już dziurki. Wystarczy mieć zagojoną dziurkę w uchu, by zacząć tworzyć tunel . Aby ją poszerzyć, wystarczy nosić kolczyk o nieco grubszej średnicy. Na początek najlepsze będą te najmniejsze: 1,2 mm lub 1,6 mm. Podobnie jak przy zwykłego piercingu ucha , konieczna jest odpowiednia higiena. Rozpychacz należy nosić przez miesiąc bez przerwy. Na początku konieczna będzie częsta dezynfekcja kolczyka i ucha, najlepiej 2 razy dziennie. Po miesiącu można zmienić kolczyk na większy rozmiar.

Prawidłowo wykonywany tunel powinien powiększać się o ok. 1 mm na miesiąc. Dzięki temu uniknie się fałdowania skóry wokół.

Piercing intymny - czy zwiększa doznania?

Z roku na rok rośnie popularność piercingu miejsc intymnych. Także w Polsce takie zabiegi nie są już nowością. Kobiety mogą przekłuć sutki, wargi sromowe, a nawet umieścić kolczyk w łechtaczce. W przypadku mężczyzn także jest kilka możliwości wykonania takiego piercingu, np. umieszczenie kolczyka w poprzek żołędzi.

Rozważając piercing miejsc intymnych, należy pamiętać, że są to miejsca mocno unerwione. Sam zabieg piercingu sutka, żołędzi, czy łechtaczki jest więc bolesny. Czy kolczyki w miejscach intymnych wpływają na zwiększenie doznań w trakcie seksu?

Większość zabiegów ma jedynie walory estetyczne. Kolczyk ma za zadanie poprawić wygląd miejsc intymnych, pobudzić partnera. Niektóre rodzaje piercingu mogą jednak wpływać na silniejsze doznania w łóżku. Wszystko zależy od umiejscowienia kolczyka. Sposobów na wykonanie piercingu łechtaczki, czy żołędzi jest kilka.

Piercing intymny - co trzeba wiedzieć

Piercing intymny ma jednak kilka sporych wad. Przede wszystkim, rany dość długo się goją. W zależności od umiejscowienia kolczyka, może być to od kilku tygodni do nawet 6 miesięcy (w przypadku przekłuwania żołędzi nawet do 9 miesięcy). Dodatkowo rany mogą w tym czasie krwawić.

Przekłuwanie okolic intymnych wiąże się z dużym ryzykiem infekcji, często trudnych do wyleczenia. Przy niektórych rodzajów piercingu żołędzi dochodzi do przekłucia cewki moczowej, co wpływa na komfort oddawania moczu. Piercing łechtaczki może z kolei w czasie gojenia rany zwiększyć ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

Kolczyki do piercingu - jakie wybrać?

Kolczyki do piercingu zawsze powinny być wykonane z materiałów, które pozwolą skórze oddychać. Najlepiej więc wybierać te z medycznego tytanu lub plastiku. W przypadku zastosowania kolczyków z akrylu, silikonu czy innych sztucznych substancji, przy zmianie kolczyka można czuć nieprzyjemny zapach. Do tuneli często wykorzystuje się drewniane kolczyki - zarówno rozpychacze, jak i docelową biżuterię.

Piercing najlepiej wykonywać w profesjonalnym zakładzie. Jeśli ma się wątpliwości, jaki materiał wybrać, warto poprosić o radę piercera. Zawodowiec doradzi, jaki kształt kolczyka i materiał najlepiej sprawdzi się przy danym rodzaju piercingu.

Zobacz wideo: Jesienne trendy w biżuterii

Jesienne trendy w biżuterii
Jesienne trendy w biżuterii Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Anetlanda/Getty Images

Pozostałe wiadomości