Moda i Uroda

Pozbywając się nienoszonych ubrań, pomagasz sadzić drzewa z akcją Answear Wear&Share

Moda i Uroda

Spons Answear

Jeśli w Twojej szafie zalegają nienoszone ubrania to najwyższy czas, by się ich pozbyć. Pomyśl racjonalnie i odrzuć sentymenty na bok. Ta ulubiona, za mała już sukienka, w dodatku kupiona w czasie letnich wakacji kilkanaście lat temu, nie poszerzy się w biodrach, a modne kiedyś spodnie, nie wydłużą nogawek, nawet wówczas, gdy zawisną mokre na sznurze suszarki w pozycji do dołu. Ubrania nienoszone, z plamą, nadszarpnięte zębem czasu, mogą się jeszcze przydać, tylko w nieco innej roli. Jakiej? Sprawdź, na czym polega akcja Answear Wear&Share i zrób pożytek ze swoich starych ubrań!

Nieważne, jak duża jest Twoja garderoba. Nie ma też większego znaczenia, jak często robisz zakupy ciuchowe oraz gdzie kupujesz ubrania. Już dziś możesz pozbyć się wszystkiego, co zalega w Twojej szafie i co z jakiegoś powodu dawno już straciło swoją funkcję użytkową. Jak przyłączyć się do proekologicznej akcji Answear i podarować swoim ubraniom nowe życie?

Stare ubrania – nowe życie! Jak zrobić porządki w szafie i zbliżyć się do natury z akcją Wear&Share?

Nie trzeba być biologiem lub ekologiem, by wiedzieć, jak ważną rolę odgrywają na naszej planecie drzewa i natura. Drzewa to bowiem nie tylko skuteczny, ale również i darmowy sposób na ochronę świata przed nieustępliwymi zmianami klimatycznymi. Mają zdolność do łagodzenia efektu cieplarnianego, przechwytują z atmosfery szkodliwy dwutlenek węgla, a następnie przetwarzają go, oddając niezbędny do życia tlen. W ten sposób 1 drzewo jest w stanie w ciągu całego swojego życia, czyli przypuszczalnie przez około 100 lat, zneutralizować nawet 750 kg dwutlenku węgla. Przyznasz, że to sporo?

Istotne dla nas jest zatem to, by liczba drzew się zwiększała, a ilość dwutlenku węgla malała. Z akcją Answear Wear&Share jest to możliwe, a dlaczego?

Wystarczy, że przejrzysz swoją szafę, a następnie z mniejszym lub większym bólem serca wyrzucisz z niej wszystko, czego nie nosisz.

Co dalej? Po takich porządkach wrzucisz wszystkie ciuchy do specjalnego worka, który bezpłatnie zamówisz tutaj: https://eko.answear.com i który pojawi się w Twojej skrzynce na listy w przeciągu 7 dni roboczych. Spakowane ciuchy możesz oddać kurierowi, który odbierze je od Ciebie z pracy czy z domu lub samodzielnie oddać do punktu GLS.

Co stanie się z Twoimi starymi ciuchami? Dzięki akcji Wear&Share trafią do wtórnego obiegu lub zostaną poddane recyklingowi

Organizatorzy zwracają uwagę na 3 możliwe zastosowania takiej odzieży:

  • recycling tekstyliów, czyli ściereczki do sprzątania czy wysokiej jakości papier,
  • wprowadzenie na rynek dóbr z drugiego obiegu, ubrania sprzedawane uboższym, a środki pozyskane w ten sposób zostaną przekazane na konto fundacji Aeris Futuro,
  • powtórne wykorzystanie, czyli odzyskanie włókna lub wykorzystanie do produkcji materiałów tłumiących i izolacyjnych w branży motoryzacyjnej, np. izolacja samochodowa.

W skrócie, Twoje nienoszone ciuchy zyskają drugie życie, a kto wie, może kiedyś powrócą do Ciebie w odmienionej postaci? Tak, czy inaczej wszystkie środki finansowe uzyskane z tego przedsięwzięcia zostają przekazane na konto fundacji Aeris Futuro w celu wsparcia projektu "Czas Na Las". Kolejne drzewa zostaną posadzone, a Twoje otoczenie zyska na jakości powietrza.

mat. prasowe

Wear&Share, czyli 14 ton dobra dla natury

W akcji Answear liczy się każdy ciuch, bo determinuje on liczbę uzyskanych ton ubrań do przetworzenia. Pierwsze kroki w stworzeniu tej akcji podjęto już w 2020 roku i początkowo objęła ona swoim obszarem wyłącznie mieszkańców Krakowa. Wówczas uzbierano około 2 tony ubrań, co i tak okazało się wyśmienitym wynikiem.

Dziś w akcji może wziąć udział każdy z nas, a liczba uzbieranych ton ubrań osiągnęła już prawie 14 i w rezultacie posadzono niemal 500 drzew.

Biorąc pod uwagę fakt, jak sporo z zakupionych przez nas ubrań trafia do kosza, a czasem paradoksalnie nigdy nie zostaje założona lub leży zapomniana w szafie, to warto dołączyć się do Wear&Share i zrobić coś, nie tylko dla natury, ale i dla siebie.

Do akcji przyłączyły się również: Paula Jagodzińska, Waniliowa Chmurka, Edyta Filipiak (Olivka Blog), Aneta Klimczuk, Anna Haze oraz dziewczyny z MaRka – MARtyna i Karolina.

Wspólnymi siłami zrobimy wiele! Więcej o samej akcji znajdziesz na: https://eko.answear.com

mat. prasowe

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości