Moda i Uroda

Fale, loki, koki. Jakie fryzury będą najmodniejsze w 2022 roku?

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Najmodniejsze fryzury na 2022 rok
Najmodniejsze fryzury na 2022 rok Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Nowy rok, nowa ja? Czemu nie! Jeśli niebawem planujecie wizytę u fryzjera, zobaczcie jakie cięcia i upięcia będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. O trendach na rok 2022 opowiedział nam fryzjer Łukasz Urbański.

Modne fryzury w 2022 roku

W sieci wciąż wyskakują nam nowe propozycje fryzur i upięć włosów. Które z nich będą naprawdę modne i uniwersalne? Fryzjer gwiazd zdradził, że w tym sezonie trendy będą kształtowały się bardzo różnorodnie. Oznacza to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

- Będą jednak myśli przewodnie, niektóre fryzury będą bardziej na topie niż inne. Prekursorką, jeśli chodzi o fryzury, jest Miley Cyrus. Ona dla mnie jest inspiracją, jest odważna i się nie boi. Wróciła do czegoś, z czego większość ludzi się śmiała – włosy typu Cruella - powiedział specjalista. Łukasz dodał, że jednym z modnych cięć, które postanowił przetestować na swojej siostrze, jest tzw. mullet, czyli na czeskiego piłkarza.

Co Magda Schejbal pamięta z kultowego serialu „Kryminalni”?
Co Magda Schejbal pamięta z kultowego serialu „Kryminalni”? Źródło: Dzień Dobry TVN

- Ta fryzura daje dużo możliwości przy włosach kręconych. Można to zrobić na każdych włosach. Później kwestia strzyżenia i odpowiedniego ułożenia – dodał specjalista. - Jeżeli chodzi o czesania, to modny jest totalny minimalizm i klasyka. Odchodzimy od objętości - zdradził.

Upięcia długich włosów

Rok 2022 to rok długich włosów. Modne będą nie tylko fale niczym syrenka, ale także upięcie zwane kokiem baletnicy.

- To jest bardzo prosta fryzura na każdą okazję. Najważniejsze, żeby dobrze osadzić sobie kucyk. Jeżeli  mamy włosy porowate, to najlepiej użyć produktu typu krem, żeby ten włos wygładzić. Wtedy wystarczy, że go wykręcimy dość mocno i zepniemy w obwarzanka. Gdy włosy są sypkie, mam patent, żeby zapleść warkocz. Wtedy mamy pewność, że nam się to nie rozsypie. Na koniec spinamy wsuwkami – wyjaśnił.

Nie bójmy się także przedłużania włosów. - To nie jest nic złego. Jednego dnia możemy mieć długie, drugie krótkie kosmyki – powiedział. Co ciekawe, modna znowu stała się trwała. Tym razem decyduje się na nią wielu młodych mężczyzn.

Jak stosować lokówki, prostownice, by nie niszczyć włosów?

Jak przyznał Łukasz, na rynku pojawiły się też sprzęty pozwalające uzyskać naturalne fale. Grunt to jednak odpowiednie przygotowanie. Przed użyciem sprzętu pamiętajmy, aby dobrze wysuszyć włosy oraz użyć kosmetyków termoochronnych.

- Nie używamy wysokiej temperatury, bo to przegrzewa włos i będzie się krócej trzymał. Druga sprawa używamy termoochronnych produktów. Najważniejszym trendem jest to, żeby włosy były zdrowe – podsumował.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego:  Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości