Moda i Uroda

Zwierzęce wzory na ubraniach - jak nosić modny animal print w stylizacjach?

Moda i Uroda

Aktualizacja:

Zwierzęce wzory to nadal gorący trend w modzie. Efektowny, ale nie dla wszystkich łatwy do wystylizowania. Jak więc należy nosić lamparty i zebry, by świetnie wyglądać, ale też czuć się komfortowo? Oto porady naszej ekspertki, Eweliny Rydzyńskiej.

Podstawą do stworzenia wyjątkowej kolekcji, w której główną rolę grają zwierzęce motywy jest współpraca Discovery Animal Planet i sieci Biedronka. Ważnym elementem był problem zagrożonych gatunków zwierząt.

Jak łączyć printy w stylizacji?

– Przez ostatnich 50 lat poziom śmiertelności zagrożonych gatunków wzrósł aż o 58 proc. Motywy zwierzęce są, były i będą w modzie. One zawsze są trendami uzupełniającymi, które pojawiają się co sezon w kolekcji wielu światowych marek – powiedziała stylistka Ewelina Rydzyńska – Mamy ukłon po pierwsze w stronę codzienności, po drugie, w stronę wygody, którą bardzo polubiliśmy w okresie pandemicznym, i po trzecie, w stronę mody, i jeszcze w stronę bardzo ważnego tematu, a mianowicie zagrożonych gatunków.

Stylizacje przygotowane przez Ewelinę Rydzyńską prezentowały uczestniczki "Top Model", Weronika Kaniewska i Patrycja Sobolewska.

– Moda w dzisiejszych czasach nie ma żadnych ograniczeń, a ponieważ lubię szaleć, u mnie wzory mogą być i na górze, i na dole – powiedziała pierwsza modelka, natomiast druga dodała, że woli stonować outfit, w którym już jest jeden akcent.

Ewelinie Rydzyńskiej udało się nie tylko wziąć pod uwagę preferencje obu pań, ale też zastosować zwierzęcy total look. – Weronika lubi szaleć od stóp do głów, więc pokazałam, że nie zaszalejemy za mocno, ale wykorzystamy takie elementy, które kobiety szczególnie polubiły w okresie zamknięcia, a mianowicie legginsy – powiedziała ekspertka. Kolejnym elementem łączącym wzory są stonowane barwy oraz klasyczne kroje.

Legginsy z Biedronki dodatkowo mają lampasy. – Ten magiczny pasek sprawia, że nogi optycznie wydają się dłuższe i szczuplejsze – stwierdziła Ewelina Rydzyńska. Aby uzupełnić stylizację, zarekomendowała bluzę z motywem węża.

Zagrożone gatunki zwierząt

Wszystkie ubrania zostały wykonane z bawełny, są komfortowe i łatwe w pielęgnacji. Motywy zwierzęce nie są w kolekcji przypadkowe. Dzięki nim Biedronka chciała zwrócić uwagę na gatunki zagrożone, do których należy m.in. pyton, śnieżna pantera, gepard i tygrys.

Czy w modzie zmienia się odpowiedzialność za środowisko? – Jest ogromna. Cieszy mnie fakt, że wiele marek zrezygnowało z używania naturalnych futer i skór w produkcji ubrań – powiedziała Ewelina Rydzyńska.

Kolekcja dostępna w wybranych sklepach Biedronka od 19 kwietnia.

Kolekcja powstała przy udziale Planeta Junior CEE – Agent Studia Discovery w CEE.

Zobacz wideo: Joanna Kowal i góralskie stroje komunijne i ślubne

Zobacz także:

"Lady Gucci: Historia czarnej wdowy". Opowieść o namiętności i morderstwie już na Player.pl

Jak wybrać idealny kostium kąpielowy? Oto najlepsze triki, by ukryć mankamenty figury i podkreślić jej zalety

Wspomnienie najpiękniejszych kreacji z Oscarów. "Ta gala będzie wyjątkowa"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości