Moda i Uroda

Monochromatyczny makijaż będzie hitem tej jesieni. Pokochali go wizażyści gwiazd

Moda i Uroda

Autor:
Patrycja
Sibilska
Twarz pomalowanej kobiety

Makijaż monochromatyczny świętuje swój spektakularny come back. Jest idealny nie tylko dla minimalistek, ale też dla fanek naturalnego wyglądu. Jego wykonanie nie wymaga wielu kosmetyków. W czym tkwi sekret najmodniejszego makijażu nadchodzącej jesieni?

Modny makijaż na jesień 2022

Sekretem monochromatycznego makijażu jest spójna kolorystyka. Chodzi o to, aby oczy, usta i policzki zachowane były w podobnych barwach. Taki dobór tonów gwarantuje, że całość będzie prezentowała się lekko, świeżo i naturalnie.

- Makijaż monochromatyczny jest nie tylko łatwy do wykonania i świetny dla tych, którzy wolą mieć lżejszą kosmetyczkę, dzięki zastosowaniu produktów wielozadaniowych. Wygląda minimalistycznie. Moje klientki to uwielbiają. Zwłaszcza Rosie Huntington-Whiteley, która uwielbia dodawać trochę różu do cienia do powiek, aby ujednolicić swój wygląd - zdradziła w artykule dla Glamour.co.uk makijażystka gwiazd, Nikki Wolff.

Jak wykonać makijaż monochromatyczny?

Zaletą makijażu monochromatycznego jest to, że można go wykonać zarówno za pomocą różnych kosmetyków w zbliżonej kolorystyce, jak i za pomocą jednego kosmetyku - samego bronzera, cienia do powiek czy pomadki. Reguła jest zawsze, niezmiennie ta sama: kolory muszą pozostać w tej samej palecie barw, mogą różnić się nasyceniem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: schepniy/Getty Images

Pozostałe wiadomości