Moda i Uroda

Nakrycie głowy na jesień. Co będzie modne w tym sezonie?

Moda i Uroda

Autor:
Justyna
Piąsta
Co na głowę?

Jesień to idealny czas, by zacząć nosić ciepłe nakrycia głowy. Obowiązkowymi elementami garderoby w tym sezonie będą wełniane czapki, berety, kaszkiety, opaski czy chusty zawiązywane pod szyją. Marta Pożarlik opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN, a Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak zaprezentowały wybrane modele na sobie.

Modne nakrycia głowy

Nakrycia głowy nie tylko skutecznie chronią nas przed wiatrem, ale również nadają charakteru jesiennym stylizacjom. By wyglądać modnie i wpisywać się w najnowsze trendy, wystarczy nałożyć kapelusz, beret lub kolorową chustę.

- Projektanci powiedzieli, że wracamy do klasyki. Możemy wykorzystać do tego rzeczy od naszych babć - powiedziała Marta Pożarlik.

Berety kojarzone są z francuską elegancją, dodają dziewczęcości i lekkości. Z kolei berety z daszkiem, czyli popularne kaszkiety, to świetna alternatywa dla osób, które twierdzą, że źle wyglądają w czapkach z pomponem. Kapelusze w kolorach karmelu i beżu doskonale sprawdzą się w stylizacji z trenczem czy cieplejszym płaszczem. Od kilku sezonów króluje również tzw. bucket-hat, czyli czapka rodem z lat 90. XX w. Tej jesieni będziemy nosić ją w wersji futrzanej lub z tzw. "misia". Kolejną opcją jest chusta zawiązana pod szyją - to najgorętszy trend rodem z pokazów mody.

Nakrycie głowy do każdej stylizacji

Panie często nie chcą nosić nakryć głowy, ponieważ obawiają się, że czapka czy beret popsują im fryzurę. - W takim przypadku idealnie sprawdzą się opaski. Kiedy są wykonane z dobrej jakości materiałów, będą bardzo ciepłe. Mogą stylowo wyglądać, gdy mamy rozpuszczone włosy - zachwala Marta Pożarlik.

Prowadzące Dzień Dobry TVN, Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak, zaczęły przymierzać najróżniejsze rodzaje czapek, beretów i chust. W każdym modelu prezentowały się bardzo gustownie.

- Nakryciem głowy zmienimy charakter stylizacji. Nawet jeżeli mamy stary płaszcz w szafie, możemy przełamać go dodatkami, bo są tańsze, niż wymiana garderoby - zauważyła ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości