Moda i Uroda

Moda z dyskontów. Zgodnie z trendami za niewielkie pieniądze

Moda i Uroda

Aktualizacja:

Moda nie równa się jedynie z drogimi ubraniami - o tym przypominają nam dyskonty. Jak stworzyć ciekawe stylizacje za niewielkie pieniądze i wyglądać przy tym trendy pokazała nasza stylistka, Marta Pożarlik.

Czym są dyskonty?

To popularne sklepy, których nie łączy się już jedynie z produktami spożywczymi. Kupicie tam również modne ubrania za przysłowiowe grosze. Jeszcze kilka lat temu tanie produkty odzieżowe wiązały się wyłącznie z gorszą jakością. Nie opłacało się w nie inwestować, ponieważ po pierwszym praniu były po prostu do wyrzucenia. Na szczęście z czasem uległo to zmianie i aktualnie tańsze sklepy prześcigają się z propozycjami niedrogich, a modnych i dobrych jakościowo ubrań. Teraz dla dyskontów specjalne kolekcje przygotowują nawet znani projektanci.

Ubrania z takich sklepów uwielbiają szczególnie rodzice. Dzieci bardzo szybko wyrastają z kupionych ciuchów, przez co nie warto jest inwestować w rzeczy z górnej półki. Tym bardziej, że po zmianach w jakości produkowanych ubrań różnice między drogimi, a tanimi są minimalne.

Moda z dyskontów – jak wyglądać trendy?

Badania pokazują, że coraz częściej korzystamy z dyskontów. Ceny ubrań zbliżone są do cen w secondhandzie, a także do tych, które widzimy podczas sezonowych wyprzedaży. Moda z dyskontów to moda świadoma - wystarczy kupować to, co jest nam potrzebne, biorąc pod uwagę to, czy przypadkiem nie mamy w szafie już podobnej rzeczy.

Marta Pożarlik radzi, aby nowe rzeczy dobierać tak, żeby pasowały nam do reszty w garderobie. Posiadając podstawową bazę, czyli m.in. białe i czarne t-shirty oraz jeansy, warto jest połączyć to z jakąś kolorową, wyróżniającą się „perełką”. Marta pokazała to na przykładzie dodania do stylizacji różowej kurtki jeansowej oraz miętowego szalika. Styliska dodała, że tańsze ubrania są dobre jakościowo, prezentując na modelkach koszule z wiskozy za niecałe 30 zł.

Jesteśmy trochę takimi niewolnikami metek. Wydaje nam się, że jeżeli rzecz jest droższa, ma lepszą jakość . A to wcale nie idzie w parze

– powiedziała.

Marta pokazała, że z ubrań z dyskontów można stworzyć eleganckie stylizacje do pracy lub wieczorne spotkanie . Przypomniała też o ich ważnym plusie: znajdziecie tam odzież w rozmiarach od 32 do 54.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości