Makijaż

Zalotka do rzęs - kobiety z niej korzystają, a wymyślił ją mężczyzna

Makijaż

Aktualizacja:

Na przestrzeni lat na najlepsze pomysły związane z upiększaniem kobiecej urody wpadali mężczyźni. To oni wynaleźli między innymi pierwsze sztuczne rzęsy, mascary w proszku i zalotki. Jakie są wady i zalety stosowania tych ostatnich?

Zalotka to przyrząd kosmetyczny, który służy do podkręcania rzęs. Kształtem przypomina nożyczki, ale zamiast ostrzy ma zacisk. Jako pierwszy na świecie opatentował ją w 1952 roku William Beldue. Na rynku dostępne są zalotki klasyczne, zwane też mechanicznymi, a także termiczne.

Jak prawidłowo korzystać z zalotki?

Zanim zastosujemy zalotkę klasyczną, zróbmy demakijaż oczu. Jeżeli nie zastosujemy się do tej rady, to musimy się liczyć z tym, że wytuszowane włoski przykleją się do gumki, którą zakończony jest przyrząd. Kiedy będziemy go odstawiać od oka, wyrwiemy rzęsy wraz z cebulkami. Kiedy rzęsy będą czyste i osuszone, podciągamy powiekę, łapiemy włoski przy pomocy zalotki i ściskamy je przez kilka sekund.

Aby uzyskać lepszy efekt podkręcenia, możemy ją delikatnie podgrzać suszarką do włosów

- radziła w Dzień Dobry TVN Zofia Jasińska - ekspertka stylizacji rzęs.

Inaczej używa się zalotki termicznej. W tym przypadku wystarczy nią przeczesać rzęsy tak, jakbyśmy je malowały.

Ryzyko związane z używaniem zalotek

W przypadku zalotek mechanicznych istnieje ogromne ryzyko połamania lub wyrwania rzęs. Ponadto, przy stosowaniu zanieczyszczonej zalotki można przenieść zanieczyszczenia mikrobiologiczne na powieki, brzegi powiek i rzęsy, co może skutkować rozwojem bakterii i powstawania stanów zapalnych oczu, szczególnie spojówek.

Natomiast nieumiejętne korzystanie z zalotek termicznych może doprowadzić do przesuszenia rzęs, w następstwie czego staną się one łamliwe.

Jak często można stosować zalotkę?

Jeśli mamy mocne rzęsy, możemy stosować zalotkę niemalże codziennie, zachowując jednak umiar, ponieważ włos ma swoją wytrzymałość na zginanie i rozciąganie. Natomiast w przypadku osłabienia organizmu, warto powstrzymać się od wszelkich zabiegów obciążających rzęsy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości