Makijaż

Wielozadaniowe kremy do twarzy. BB, CC, DD - jaki wybrać?

Makijaż

W czasie kwarantanny mogliśmy pozwolić sobie na delikatniejszy makijaż, a nawet jego brak. Dzięki temu nasza cera odpoczęła i miała czas na regenerację. Gdy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, coraz częściej zdarzają nam się wyjścia i spotkania. Jakich produktów używać, by nie obciążać skóry? Czy matujące i kryjące podkłady to dobry pomysł na lato? O to mówiła nam kosmetyczka Aneta Suchowierska.

Kremy BB – działanie i przeznaczenie

Kremy BB to ostatnio jedne z najpopularniejszych kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych. Skrót pochodzi od nazwy „blemish balm”, czyli balsam przeciw niedoskonałościom. Kremy takie charakteryzują się lekką formułą, kryciem niedoskonałości, ochroną przed promieniowaniem UV oraz wspomaganiem kondycji skóry. W zależności od potrzeb można dobrać dowolny produkt, który spełni nasze oczekiwania. Kremy BB mogą zarówno chronić przed stresem oksydacyjnym, jak i rozjaśniać przebarwienie, rozświetlać cerę albo ją matowić.

Z pomocą powinny iść latem kremy BB. Łączą one ze sobą działanie nawilżające i lekko kryjące. Pod taki krem nie musimy już stosować kremu pielęgnacyjnego

– powiedziała kosmetyczka Aneta Suchowierska.

Ponadto kremu BB posiadają filtry UV, dzięki temu chronią naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym. W przeciwieństwie do tradycyjnych tłustych kremów z filtrem pozwalają jej oddychać.

Kremy CC i DD

Kremy CC, czyli Colour & Correct lub Colour & Care mają więcej komponentów korygujących niedoskonałości. Działają podobnie jak podkład, ale maja też składniki nawilżające i pielęgnujące. Przy stosowaniu kremu CC twarz ma wyrównany kolor cery, jest nawilżona, pełna blasku i wolna od podrażnień.

Kremy CC to jest opcja dla osób starszych albo z nierównym kolorytem. Takich, które w ciągu dnia chcą dbać o skórę, a gruczoły łojowe już tak intensywnie nie pracują

- wyjaśniła ekspertka.

Kremy DD to Dynamic Do-all , czyli wszystko w jednym. Produkt poza właściwościami pielęgnującymi i korygującymi niedoskonałości działa przeciwzmarszczkowo i rozświetlająco.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości