Makijaż

Jak wygląda przedłużanie rzęs metodą objętościową? Rzęsy objętościowe – charakterystyka zabiegu

Makijaż

Aktualizacja:
E+stock_colors / Getty Images

Rzęsy objętościowe mogą korzystnie wpłynąć na wygląd całej twarzy. Długie i gęste rzęsy optycznie powiększają oczy i sprawiają, że spojrzenie nabiera głębi. Jeśli twoje naturalne rzęsy są rzadkie i jasne, możesz zdecydować się na rzęsy objętościowe, które zupełnie zmienią twój wizerunek. Jak przedłuża się rzęsy metodą objętościową?

Czym są rzęsy objętościowe? To sztucznie doklejane rzęsy, które dają efekt przedłużenia i pogrubienia naturalnych rzęs. W odróżnieniu od klasycznych metod zagęszczania rzęs, rzęsy wykonane metodą objętościową są znacznie bardziej widoczne na powiece. W zależności od oczekiwanego efektu można zdecydować się na rzęsy objętościowe wykonane metodą 2D, 3D lub 4D, a także na technikę Russian Volume lub Hollywood Effect.

Rzęsy objętościowe – jakie istnieją metody objętościowe i na czym polegają?

Wybór techniki zależy tak naprawdę od preferencji klientki, rodzaju naturalnych rzęs oraz oczekiwanego rezultatu. Przedłużanie rzęs metodą objętościową 2D oraz 3D należy do najbardziej naturalnych metod, efekt których jest dobrze widoczny, ale nadal pozostaje delikatny. Techniki przedłużania rzęs 2D, 3D oraz 4D opierają się na doczepianiu rzęs syntetycznych do rzęs naturalnych. W zależności od metody, dokleja się jedną rzęsę, dwa lub trzy sztuczne włoski. Cena rzęs objętościowych 2D, 3D i 4D wynosi średnio od 150 do 400 złotych, w zależności od miasta.

Techniki Russian Volume oraz Hollywood Effect opierają się na doczepianiu kępek sztucznych rzęs do jednej rzęsy naturalnej. Ze względu na starannie opracowaną metodę nakładania takich kępek oraz równomierne obciążenie powieki naturalne rzęsy nie są narażone na żadne uszkodzenia i zwiększenie wypadania. Do aplikacji rzęs objętościowych metodą Russian Volume używana jest mniejsza ilość kleju niż w przypadku klasycznego zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1, dzięki czemu, mimo większej objętości i ilości wykorzystanych kępek, dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje całkowitą nieszkodliwość dla kondycji rzęs prawdziwych.

Rzęsy do metody objętościowej Hollywood Effect mają specyficzną budowę. Zarówno początek, jak i koniec rzęsy są znacznie cieńsze niż jej środek. Dzięki temu podstawa rzęs i powieka nie są zbyt obciążone, a końcówka sztucznej kępki bardziej przypomina wyglądem naturalne ludzkie rzęsy. Choć przedłużanie rzęs objętościowe metodami rosyjską i hollywoodzką dają naprawdę spektakularne efekty, a oko staje się naprawdę wyraziste i podkreślone, są to zabiegi bezpieczne, które nie powodują pogorszenia kondycji rzęs naturalnych. Przy zachowaniu zasad odpowiedniej pielęgnacji sztucznych rzęs zabieg przedłużania metodą objętościową może być powtarzany kilka razy w roku, bez żadnych skutków ubocznych.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową – co warto wiedzieć o zabiegu?

Zastanawiasz się, czy objętościowe rzęsy są dla ciebie dobrym rozwiązaniem? Oto kilka ważnych aspektów zabiegu, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o przedłużeniu rzęs metodą objętościową.

· W odróżnieniu od klasycznej metody przedłużania rzęs 1 do 1 w przypadku zabiegów objętościowych stosuje się wyłącznie rzęsy pochodzenia naturalnego . Rzęsy objętościowe wykonuje się z jedwabiu lub z futra norek syberyjskich. Tylko naturalne materiały pozwalają na stworzenie sztucznych rzęs, które będą podobne do prawdziwych i nie będą zbyt obciążały powieki.

· Kępki używane podczas zabiegów 2D, 3D, 4D, Russian Volume oraz Hollywood Effect są bardzo elastyczne i giętkie, dzięki czemu nie niszczą naturalnych rzęs i dopasowują się do ich kształtu.

· Rzęsy metodą objętościową mogą zostać doklejone zarówno na górnej, jak i na dolnej powiece. Ma to ogromne znaczenie w przypadku metod, które wykorzystują kępki. Naturalne, rzadkie dolne rzęsy w zestawieniu z wachlarzem górnych rzęs mogą wyglądać naprawdę niekorzystnie.

· Jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt, który nie będzie aż tak spektakularny i rzucający się w oczy, a jednocześnie metoda 1:1 nie przynosi zadowalających rezultatów, zdecyduj się maksymalnie na rzęsy objętościowe 3D . To dobry wybór także dla wszystkich, których naturalne rzęsy są cienkie i niezbyt długie.

· Zabieg przedłużania rzęs metodami objętościowymi może trwać nawet do 4 godzin.

Rzęsy metoda objętościowa – o czym pamiętać przed i po zabiegu?

Na zabieg najlepiej przyjść bez makijażu - zarówno na rzęsach, jak i na powiekach. Wynika to z faktu, iż rzęsy do metod objętościowych muszą być przyklejone do suchej, czystej i odtłuszczonej powieki. W przeciwnym razie efekt nie będzie utrzymywał się na rzęsach zbyt długo i kępki zaczną wypadać już po kilku dniach . Jeśli twoje naturalne rzęsy są bardzo jasne, pamiętaj, by kilka dni przed zabiegiem wykonać hennę rzęs , co pozwoli kosmetyczce sprawniej doklejać rzęsy, a rezultat będzie bardziej zadowalający.

Po zabiegu co najmniej przez 2 godziny należy unikać bezpośredniego kontaktu doczepianych rzęs z wodą, nie narażać rzęs na dużą wilgoć czy na oddziaływanie na nie ciepłem – ostrożnie trzeba korzystać nawet z suszarki do włosów. Podczas demakijażu, aby nie obciążać rzęs, lepiej używać produktów o delikatnej konsystencji zamiast płynów dwufazowych czy olejków. Warto pamiętać także o tym, aby nie pocierać oczu, co mogłoby zdeformować kształt doczepianych rzęs.

Zobacz film: Porady kosmetyczne z okazji Dnia Kobiet

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości