Makijaż

Rozświetlacz do twarzy? Jaki wybrać?

Makijaż

Aktualizacja:
Astronaut Images / Getty Images

Chcesz wyglądać młodo i atrakcyjnie? Koniecznie zainwestuj w rozświetlacz do twarzy. Istotne jest przede wszystkim dobranie produktu do naszych potrzeb.

Promienna i pełna blasku cera to marzenie, które łatwo zrealizować. Z pomocą przychodzi rozświetlacz do twarzy. Czy jest on kosmetykiem do zadań specjalnych? Poniekąd tak, gdyż po jego aplikacji nawet poszarzała i zmęczona skóra odzyska naturalne piękno oraz promienność. Wiele z nas zastanawia się, jaki rozświetlacz do twarzy wybrać oraz jak używać rozświetlacza do twarzy. Kiedy się pozna kilka wskazówek, nie jest to wcale trudne. Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

Co to jest rozświetlacz do twarzy?

Rozświetlacz do twarzy to kosmetyk pozwalający wydobyć z niej naturalne piękno. Produkt ten podkreśla rysy twarzy i dodaje jej blasku.

Rozświetlacz do twarzy - jaki wybrać i jak aplikować?

Bardzo ważne jest dobranie jego odpowiedniego odcienia, który będzie właściwy dla naszej karnacji. Produkty dzielimy na dwa odcienie: srebrny i złoty. Pierwszy z nich stosujemy do chłodnego typu cery, a złoty rozświetlacz do twarzy do typu ciepłego.

Na rynku dostępny jest duży wybór tych produktów. Rozświetlacz do twarzy w sztyfcie , płynie, kremie. Tak więc jak dobrać rozświetlacz do twarzy i jak go aplikować?

Aplikacja zależy od jego formuły. Rozświetlacz do twarzy w kamieniu trzeba nakładać okrągłym, lekko puchatym pędzlem. Trzeba jednak uważać, żeby nie nałożyć tego kosmetyku za dużo, ponieważ uzyskamy sztuczny efekt.

Rozświetlacz do twarzy w płynie to najdelikatniejszy z dostępnych tego rodzaju kosmetyków. Nanosi się go palcami, jednak łatwo przesadzić z jego ilością, ponieważ nie da się go stopniować. Posiadaczkom cery tłustej polecamy wymieszanie go z pokładem i dopiero potem aplikowanie na skórę, co gwarantuje uzyskanie naturalnego efektu.

Z kolei rozświetlacz do twarzy w kremie nakładany jest za pomocą sticka lub pędzelka, a następnie rozcierany gąbeczką.

Podsumowując: krem i sztyft nakładamy na podkład, a następnie tylko wykańczamy makijaż pudrem. Z kolei rozświetlacz w pudrze nakładamy jako ostatni, wykończeniowy produkt.

Rozświetlacz do twarzy - jak używać?

Użycie tego kosmetyku nie jest trudne, kiedy wiemy, jak nakładać rozświetlacz do twarzy i na jakie jej partie zwrócić uwagę.

Rozświetlacz do konturowania - jak nanieść na czoło?

Kosmetyk warto nałożyć na środek czoła, co spowoduje nadanie twarzy wyraźnych konturów. Warto także podkreślić nim linię włosów, co nada twarzy bardziej symetryczny kształt.

Rozświetlacz do twarzy - brwi

Nałożenie produktu pod dolną linią brwi, od połowy aż do zewnętrznego kącika, nada im regularny kształt, a także wizualnie zwiększy ich objętość.

Rozświetlacz do twarzy - jak nakładać pod oczy?

Polecamy jego stosowanie w kąciku oka, co je optycznie powiększy i sprawia wrażenie bardziej wypoczętej twarzy. Niektóre panie niwelują w ten sposób także cienie pod oczami. To wersja dla kobiet, które nie lubią używać korektora.

Rozświetlacz do twarzy - jak stosować na kości policzkowe?

Podkreślenie tego elementu twarzy wymaga kilku kosmetyków. Trzeba narysować bronzerem linię nad kośćmi policzkowymi, a tuż nad nią nałożyć rozświetlacz. Gwarantuje to doskonałe podkreślenie kości policzkowych.

Rozświetlacz do twarzy: gdzie nakładać na nos?

Jeżeli chcemy wysmuklić ten element twarzy, to nałóżmy na niego cienką warstwę kosmetyku wzdłuż jego pionowej linii.

Rozświetlacz do twarzy na usta

Jeżeli chcemy optycznie powiększyć usta, to nałóżmy niewielką ilość rozświetlacza nad górną wargę.

Rozświetlacz do twarzy na podbródek

Posiadaczki pociągłej twarzy mogą ją optycznie skrócić poprzez nałożenie na środek podbródka niewielkiej ilości rozświetlacza.

Kilka zasad aplikacji rozświetlacza do twarzy

Umiejętna aplikacja rozświetlacza pozwoli uzyskać pełną blasku cerę. O czym zatem warto pamiętać? Oto najważniejsze triki:

· Posiadaczki cery tłustej powinny pamiętać, żeby nie nakładać produktu na wypryski, gdyż w ten sposób jedynie podkreślimy to, co chcielibyśmy zatuszować;

· Nigdy nie przesadzajmy z ilością nakładanego kosmetyku, więcej nie znaczy lepiej - w ten sposób możemy uzyskać efekt maski;

· Najwięcej rozświetlenia nadaje cerze aplikowanie kosmetyku na wysunięte części twarzy, czyli kości policzkowe, skronie, łuk brwiowy oraz brodę;

· Kobiety mające cerę tłustą nie powinny nakładać produktu na strefę T;

· Rozświetlacz podkreśla zmarszczki, więc na te części twarzy nie aplikujemy kosmetyku.

Przede wszystkim dobry rozświetlacz do twarzy cechuje się trwałością i nie zmywa w krótkim czasie od nałożenia. To doskonały kosmetyk nie tylko dla młodych, ale także dojrzałych kobiet. Jego aplikacja pozwoli nadać cerze blask, świeżość, promienność i piękne rysy, nawet na zmęczonej twarzy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości