Makijaż

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Makijaż

Aktualizacja:
Fot. cyano66; Getty Images

W zależności od tego, jakie mamy rzęsy i jaki efekt chcemy na nich uzyskać, powinniśmy zwrócić uwagę na inne elementy maskary. Czym kierować się przy zakupie tuszu? Jaki jest najlepszy tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to bardzo ważny element makijażu i jeden z podstawowych sposób na podkreślenie swojego naturalnego piękna. Niezależnie od tego, jakiej maskary potrzebujesz – wybór jest ogromny. Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs , który spełni wszystkie twoje wymagania?

Najlepszy tusz do rzęs – naturalne rzęsy a rodzaj tuszu

Przede wszystkim musisz uwzględnić wygląd swoich naturalnych rzęs, a następnie zdecydować, jakiego efektu po użyciu maskary oczekujesz. Dopiero na tej podstawie możesz wybrać tusz do rzęs najlepszy dla siebie i swoich potrzeb.

Wodoodporny tusz do rzęs.

To maskara, która sprawdzi się w ekstremalnych warunkach i zawsze będzie wyglądać dobrze, nawet w wysokich temperaturach i przy wilgotnym powietrzu. Taki tusz pozostanie w niezmienionym stanie przez cały dzień, nawet jeśli nałożysz go na rzęsy bardzo wcześnie rano. Najlepszy wodoodporny tusz do rzęs nie rozmaże się nawet w deszczu ani na basenie. Jeśli chcesz używać takiej maskary na co dzień, musisz zaopatrzyć się w dobry płyn do zmywania makijażu (świetnie sprawdzają się płyny dwufazowe).

Wydłużający tusz do rzęs.

W składzie takiej maskary najczęściej znajdują się sztuczne włókna wiskozowe, nylonowe lub jedwabne, które podczas nakładania tuszu oblepiają naturalne rzęsy i powodują efekt przedłużenia. Najlepszy wydłużający tusz do rzęs może nawet dwukrotnie zwiększyć ich objętość, już po nałożeniu pierwszej warstwy produktu. To idealne rozwiązanie dla osób, których naturalne rzęsy są krótkie i gęste.

Witaminowy tusz do rzęs.

To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą jednocześnie dbać o rzęsy i je malować. Tusz z witaminami w składzie ma nie tylko właściwości regenerujące i odżywiające. To także najlepszy tusz do rzęs wydłużający je w naturalny sposób. Pierwsze efekty są widoczne w ciągu czterech tygodni regularnego stosowania. Jeśli twoje rzęsy często wypadają i z natury jest ich niewiele, taki tusz może okazać się dla ciebie ratunkiem.

Pogrubiający tusz do rzęs.

Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy tusz do rzęs cienkich i długich? Jeśli twoje rzęsy nie są wyjątkowo krótkie, ale brakuje im objętości, przez co są słabo widoczne i przeciętny tusz nie jest w stanie dać zadowalającego efektu, wybierz pogrubiający tusz do rzęs. Dzięki zawartemu w produkcie woskowi lub przy pomocy znajdujących się w nim włókien syntetycznych, składniki maskary oblepiają rzęsy, tworząc na nich dodatkową warstwę koloru. Najlepszy pogrubiający tusz do rzęs tylko delikatnie przedłuży rzęsy, ale maksymalnie zwiększy ich objętość.

Podkręcający tusz do rzęs.

Posiadaczkom rzęs prostych, które wymagają uniesienia i nadania odpowiedniej formy, poleca się codzienne stosowanie podkręcającego tuszu do rzęs. To świetna alternatywa dla zalotki. Taka maskara, dzięki wygiętej, wyprofilowanej szczoteczce, podnosi rzęsy już u samej nasady i nadaje im pożądany kształt.

Jaką szczoteczkę powinien mieć najlepszy tusz do rzęs?

Podczas poszukiwania idealnego tuszu, warto mieć na uwadze także tworzywo, które zostało użyte do produkcji szczoteczki maskary. Ze względu na rodzaj szczoteczki, a także na materiał z jakiego została wykonana, można wyróżnić następujące typy:

· Szczoteczka plastikowa. Maskary z plastikową szczoteczką to klasyka. To najpopularniejszy i najbardziej podstawowy typ szczoteczki, który sprawdzi się u osób, których rzęsy są naturalnie długie i wymagają tylko dodatkowej objętości. Chcesz znaleźć najlepszy tusz pogrubiający do rzęs ? Wybierz ten z plastikową szczoteczką.

· Szczoteczka silikonowa . Dzięki silikonowej szczoteczce rzęsy na pewno nie będą sklejone, jednak efekt wydłużenia oraz pogrubienia także nie będzie zbyt widoczny. To czyni silikonową szczoteczkę dobrym rozwiązaniem tylko dla osób o gęstych i wyjątkowo długich rzęsach, które chcą uniknąć efektu sztuczności.

· Szczoteczka z krótkim i gęstym włosiem. Zastanawiasz się, jaki tusz do rzęs najlepszy będzie dla osób, które mają krótkie rzęsy? Takie osoby często sięgają po tusze silikonowe lub po maskary z długim włosiem. To błąd, którego nie należy popełniać. Tylko krótkie i gęste włosie pozwala bez problemu pomalować nawet najkrótsze rzęsy, także te znajdujące się w zewnętrznym kąciku oka. Dużą zaletą takiej szczoteczki jest również fakt, że nie odbija tuszu na górnej powiece i tym samym nie psuje całego makijażu.

· Szczoteczka z długim włosiem. Długie włosie na szczoteczce pozwala na równomierne rozprowadzenie tuszu po całej powierzchni rzęs oraz ich rozdzielenie. Wybierając szczoteczki z takim włosiem, masz szansę znaleźć jednocześnie najlepszy tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający . Szczoteczka z długim włosiem to idealny wybór dla osób o przeciętnej długości swoich naturalnych rzęs, które potrzebują tylko delikatnego podkreślenia.

· Szczoteczka w kształcie klepsydry. Wykorzystując tę szczoteczkę do tuszowania rzęs, możesz nadać im więcej objętości, a jednocześnie nieznacznie je podkręcić i unieść. Jeśli końcowy efekt nie jest satysfakcjonujący, następnym razem przed nałożeniem takiej maskary można użyć zalotki. Nie jest to jednak na pewno dobre rozwiązanie na co dzień – zalotka może uszkodzić rzęsy i nasilić ich wypadanie.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości