Makijaż

Kochasz mieć kreskę na powiece? Zacznij nakładać eyeliner zgodnie z najnowszym trendem

Makijaż

eyeliner na powiece, makijaż oka

Kreska na górnej powiece to rozwiązanie, które świetnie podkreśla i powiększa oko, a jednocześnie jest subtelne. Nie każdy jednak potrafi wyrysować odpowiedni kształt. Z pomocą przychodzi najnowszy trend, bowiem obecnie najmodniejszym makijażem jest o wiele prostsza do wykonania wersja tradycyjnej jaskółki. Jak wygląda kitten eye?

Czym jest kitten eye?

Czarna kreska na powiece to niewielki makijażowy akcent, który potrafi momentalnie poprawić wygląd. Dzięki perfekcyjnemu posługiwaniu się eyelinerem możemy bowiem spowodować, że oko będzie optycznie większe, skorygować kształt powieki do idealnego migdałka, podkreślić linię rzęs i sprawić, że będą wydawać się gęstsze, a także nadać wyrazistego looku całej twarzy.

Narysowanie idealnej linii jest jednak sporym wyzwaniem - szczególnie teraz, kiedy ze względu na pandemię większość kobiet odzwyczaiła się od codziennego makijażu. Zgodnie z tym, że wiele z nas stawiała na naturalność, "odchudzeniu" uległa nawet klasyczna jaskółka. W 2021 roku króluje jej lżejsza i nowocześniejsza wersja – oko kociaka, czyli kitten eye.

Jak zrobić kitten eye?

Kitten eye to nic innego jak tradycyjna jaskółka, tyle że w wersji slim, czyli delikatniejsza i drobniejsza co najmniej o połowę. Jest zdecydowanie łatwiejsza do wykonania, ponieważ nie wymaga aż takiej precyzji w posługiwaniu się eyelinerem. Wystarczy podkreślić zewnętrzne kąciki oka, nie rysując linii przez całą powiekę.

Makijażystka gwiazd Tarryn Feldman w rozmowie z magazynem "Glamour" stwierdziła, że kobiety odwykły od pełnego make-upu, a oko kociaka zarówno skutecznie podkreśla spojrzenie i dodaje mu tajemniczości, jak i wygląda świeżo oraz bardziej naturalnie.

Jak zrobić oko kociaka? Warto zainspirować się zdjęciami influencerek na Instagramie. Zobaczcie poniżej:

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem?

Autor: Sabina Zięba

Źródło: Glamour

Pozostałe wiadomości