Makijaż

Jak krok po kroku wykonać bodypainting? To idealny pomysł na Halloween

Makijaż

Aktualizacja:

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Choć większość z nas spędzi ten wieczór nie na imprezie, a w zaciszu własnego domu, nic nie przeszkadza w stworzeniu sobie niezwykłego klimatu w gronie najbliższych. Świetnym urozmaiceniem jest np. makijaż ciała, który przeobrazi nas w magiczne istoty. Jak go wykonać?

Czym jest bodypainting?

Wiele osób uważa, że bodypainting jest jedną z najstarszych form sztuki. Był bowiem praktykowany już dziesiątki tysięcy lat temu, wśród starożytnych plemion na całym świecie. Dla nich malowanie na skórze było procesem przekształcenia i powiększenia duszy. Symbole miały zwiększać skuteczność rytuałów, a także być praktyczne w uzdrawianiu - niektóre naturalne farby chroniły np. nieubrane ciała przed owadami.

Dzisiejsza forma bodypaintingu znana jest mniej więcej od lat 60. Malowano wówczas modeli, którzy później odbijali swoje ciała na płótnach (od pewnego czasu ten trend znów jest modny na Instagramie). Blisko 50 lat później, bo w 2006 roku, w Nowym Orleanie otwarto The Painted Alive Galeria - pierwszą galerię poświęconą wyłącznie sztuce bodypainting.

Wykonanie makijażu - krok po kroku

Dziś podypainting jest powszechnie stosowany podczas demonstracji, a także w reklamach, filmach czy fotografii. Jest świetnym pomysłem również jako forma przebrania, np. na Halloween. Jak jednak wykonać taki makijaż? W Dzień Dobry TVN zaprezentowała to Kamila Szóstak.

  1. 1Nałóż na twarz podkład.
  2. 2By wzmocnić oko, możesz namalować na powiece kreskę eyelinerem i dokleić lub pomalować rzęsy.
  3. 3Na powiekę nałóż bazę, a potem zwykłe cienie do makijażu.
  4. 4W następnej kolejności nałóż bazową, białą farbę na twarz.
  5. 5Szerokim pędzlem namaluj kwiatowe wzory na kościach policzkowych, czole oraz podbródku.

Świetnym rozwiązaniem jest użycie farb, które od razu mają w sobie kilka kolorów. Dzięki temu wzór możemy bardzo szybko, a efektownie namalować

- doradziła Karolina Szóstak.

Dzień Dobry TVN

Oto proste sposoby na naprawę kosmetyków. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Sylwia Repeła

Pozostałe wiadomości