Makijaż

Konturówka do ust. Jaką wybrać? Dobrać do niej matową czy błyszczącą szminkę? Porady Marty Gąski

Makijaż

Aktualizacja:

Konturówka - czy warto zacząć jej używać w codziennym makijażu? Marta Gąska przekonuje, że tak. Jaką konturówkę wybrać? Na jaki kolor konturówki się zdecydować? Jak używać konturówki, żeby ładnie powiększyć swoje usta, ale jednocześnie uniknąć groteskowego wyglądu?

  • Konturówka - kto powinien z niej korzystać?
  • Jaki kolor konturówki wybrać?
  • Jak malować usta konturówką? Jak powiększyć usta konturówką?

Zobacz też: 

Makijaż permanentny ust – porady dotyczące zabiegu

Konturówki do ust to kosmetyki, które wydawać by się mogło, nadają się tylko na wielkie wyjścia. Walczmy z tym stereotypem! Konturówki możesz śmiało używać w codziennym makijażu. Konturówka potrafi zdziałać cuda i w kilka chwil optycznie zmniejsza lub zwiększa usta. Co jeszcze potrafi konturówka? Jak z niej korzystać?

Konturówka - kto powinien z niej korzystać?

Konturówka przyda się każdej z kobiet, która chce poprawić zarys ust. Konturówka może zdziałać cuda! W jaki sposób? Konturówka służy do zaznaczenia zarysu ust, do ich optycznego powiększania, ale też do wyrównania proporcji, a nawet do pomniejszania.

Jaki kolor konturówki wybrać?

Konturówka może różnić się od naturalnego koloru ust maksymalnie o jeden odcień. Jeżeli wybierzesz zbyt jasny lub za ciemny kolor, zamiast pożądanego efektu uzyskasz jedynie groteskowy wygląd.

Jak malować usta konturówką? Jak powiększyć usta konturówką?

Usta mają 3 krawędzie: wewnętrzną, środkową i zewnętrzną.

  • Pamiętaj! Ta biała krawędź na ustach, na górze ust, również jest częścią ust i to poniżej warto poprowadzić konturówkę, bo dopiero wtedy nasze usta będą podkreślone w granicach ich wielkości.
  • Przy malowaniu ust konturówką, podstawą sukcesu jest odpowiednie jej zaostrzenie.
  • Konturówką należy obrysować całe usta.
  • Zasadniczo konturówkę należy prowadzić po granicy wyznaczonej przez pigmentację. Na pewno odniesiesz wrażenie, że nie mieścisz się na ustach, ale to nic – tak właśnie ma działać konturówka, ma powiększać i uwydatniać usta.
  • Zarówno matowe usta, jak i błyszczące są dzisiaj dozwolone niemal dla każdego. Matowe są z reguły trwalsze i dłużej trzymają się na ustach.
  • Jeśli chcemy przedłużyć trwałość szminki na ustach, możesz skorzystać ze specjalnych produktów - są to tak zwane lakiery, utrwalacze do pomadek. Dzięki nim możemy mieć pięknie pomalowane usta nawet przez cały dzień.

Więcej:

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości