Makijaż

Jaki makijaż wybrać w sylwestrową noc? Magda Pieczonka: "To jak wyjście na czerwony dywan"

Makijaż

Autor:
Karolina
Kalatzi
Magda Pieczonka o makijażu na sylwestra
Magda Pieczonka o makijażu na sylwestra
wideo 2/4
Magda Pieczonka o makijażu na sylwestra

Sylwester zbliża się wielkimi krokami - to jedna z tych nocy w roku, kiedy każda z nas chce błyszczeć. Możemy zaszaleć i nie przejmować się tym, że ktoś nam zarzuci zbyt strojny wygląd. Ale na co postawić, by wyglądać powalająco i jednocześnie nie przesadzić? Redaktorka serwisu dziendobry.tvn.pl, Karolina Kalatzi postanowiła wypytać Magdę Pieczonkę o to, co powinniśmy podkreślić, by olśnić towarzystwo i wyglądać pięknie.

Potraktujmy sylwestra jak wyjście na czerwony dywan

To jedna z tych nocy w roku, kiedy każda z nas chce wyglądać pięknie. Cekiny, brokaty, czerwone usta - czyste szaleństwo. Ale na co postawić, by makijaż nie wyglądał na przerysowany i kiczowaty?

- Ja bym Sylwestra troszkę potraktowała jak wyjście na czerwony dywan, czyli nadal zostaje ta lekkość, rozświetlona skóra - ja kocham jak skóra wygląda zdrowo i świeżo - lubię usta czerwone, bordowe (...) Oko fajnie jak wyciągniemy, przydymimy, fajna rzęsa też nieprzerysowana, nie za długa, nie za gruba. Fajnie, jak ta lekkość jest zachowana i wszystko jest subtelne z klasą. Brokat też może być, ale dajmy go odrobinkę w kąciku oka albo zróbmy nim delikatną kreseczkę - poradziła makijażystka.

Makijaż sylwestrowy - wybór odpowiedniego podkładu

Wybór odpowiedniego podkładu spędza nam często sen z powiek. Są różne cery i niektóre z nich są naprawdę problematyczne. Rzadko która z nas ma idealna cerę, która nie potrzebuje dodatkowego krycia. Podkład jednak nie powinien robić "maski" - krycie musi być dobre ale nie dawać poczucia ciężkości.

- Wybór odpowiedniego podkładu jest najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o skórę problematyczną. Co to jest za problem: czy to są przebarwienia, czy to są zmarszczki, czy to jest sucha skóra, czy to są wypryski czy mega trądzik - to są bardzo różne problemy. Fajnie jeśli on nie zastyga ale ładnie kryje. - podpowiedziała Magda Pieczonka

Umiar, umiar i jeszcze raz umiar - to właśnie na to należy postawić. Zdaniem specjalistki od makijażu, Magdy Pieczonki powinniśmy uważać, by nie przesadzić z brokatami i rozświetleniem a podkład, który wybierzemy nie powinien dawać efektu "maski". Mocne i wyraziste usta? Tu możemy zaszaleć. Czerwień, fuksja a nawet różne odcienie brązów dodadzą efektu "wow".

Szminki w ruch i do dzieła!

Zobacz też:

Autor:Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości