Makijaż

Jak wydłużyć rzęsy? Domowe sposoby, kosmetyki, wskazówki

Makijaż

rzęsy

Jak wydłużyć rzęsy? Najlepiej odżywką, domowymi sposobami lub jedynie optycznie, korzystając z ulubionego tuszu. Prawidłowa aplikacja oraz regularne stosowanie umiejętnie dobranych kosmetyków pozwoli uzyskać efekt głębokiego spojrzenia.

Gęste i długie rzęsy są prawdziwym atutem kobiety. Aby trochę pomóc naturze, warto wypróbować kilka metod bez potrzeby wykorzystywania drogich preparatów. Sprawdź, jak wydłużyć rzęsy, aby stały się wyjątkową ozdobą oka.

Jak wydłużyć rzęsy? Odżywki i sera

Najlepszym i najprostszym sposobem na wydłużenie rzęs są odżywki , które sprawiają, że są one mocniejsze, a przy okazji zyskują na długości. Dzięki tego typu kosmetykom rzęsy stają się gęstsze i pogrubione. Odżywki do rzęs zwykle są cenny źródłem witamin A i E. Ich cena waha się w granicach 9–40 zł.

Niektóre tego typu preparaty można spotkać również w postaci serów do rzęs , które zawierają jeszcze więcej składników aktywnych, dzięki czemu są tak skuteczne. Aby cieszyć się efektami tego kosmetyku, należy delikatnie rozprowadzić go przy linii rzęs. Serum pobudza mieszki włosowe do działania, w wyniku czego rzęsy stają się bardziej elastyczne i nawilżone. Co więcej, zawarte w nim składniki sprawiają, że preparaty te są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

  • Oto lista składników, które często można znaleźć w serum do rzęs:
  • marykiny, prowitamina B5 – powodują wzrost rzęs i ograniczają ich wypadanie,
  • kwas hialuronowy – odpowiednio nawilża włoski,
  • wyciąg ze świetlika – odpowiada za łagodzenie podrażnień,
  • aloes i witamina E – wzmacniają rzęsy oraz regenerują skórę powiek,
  • nanopeptydy – przyspieszają porost rzęs,
  • glikoproteiny – stymulują mieszki włosowe.

Zobacz także: Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Jak wydłużyć rzęsy domowymi sposobami?

Istnieje przynajmniej kilka naturalnych metod, które przyspieszają porost rzęs.

1. Olej rycynowy

To obecnie bezsprzeczny faworyt, jeśli chodzi o naturalne wydłużanie rzęs. Przywraca on włoskom elastyczność, a dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych oraz witaminy E pobudza do pracy i odżywia mieszki włosowe. Wadą takiego rozwiązania jest to, że olej – przy nieodpowiedniej aplikacji – może podrażniać oczy, ponieważ ma postać płynną. Dobrze jest go stosować w małej ilości i nakładać za pomocą patyczka higienicznego. Najlepiej rozprowadzać go codziennie wieczorem, przez 2 lub 3 miesiące.

2. Olej kokosowy

Jak wydłużyć rzęsy naturalnie? Świetnym sposobem jest również naturalny olej kokosowy. Wystarczy rozpuścić go – tak, aby miał płynną konsystencję, a następnie zaaplikować na rzęsy przy pomocy patyczka lub wacika. Można to też zrobić, wykorzystując oczyszczoną szczoteczkę do maskary. Pamiętaj, że olej nie może być gorący, należy więc po rozpuszczeniu go poczekać, aż wystygnie. Przy aplikacji uważaj, aby olej nie przedostał się do oka. Tego typu naturalną odżywkę można stosować codziennie wieczorem, aż do uzyskania pożądanego efektu.

3. Pomadka ochronna

Alternatywą dla tradycyjnych olejów w płynnej postaci jest pomadka ochronna do ust z olejkami w składzie. Przykładowo, pomadka marki Alterra zawiera m.in. olej rycynowy i kokosowy, a także olej jojoba czy oliwę z oliwek. Warto ją aplikować na rzęsy przy pomocy oczyszczonej szczoteczki po zużytej maskarze. Można zrobić to opuszkami palców, dokładnie wmasowując zawartość pomadki u nasady rzęs tak, jakby chciało się je unieść ku górze. Tego typu zabieg pielęgnacyjny warto przeprowadzać codziennie wieczorem.

Zobacz także: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy?

Jak wydłużyć rzęsy tuszem?

Sprawdź , jak wydłużyć rzęsy zwykłym tuszem, aby osiągnąć piękny efekt wizualny.

1. Przy pomocy chusteczki oczyść delikatnie szczoteczkę do tuszu – najlepiej poziomymi ruchami, aby pozbyć się grudek.

2. Umieść szczoteczkę u nasady górnych rzęs, a następnie poruszaj ją tak, aby wszystkie rzęsy na niej się znalazły. Następnie powoli przesuwaj szczoteczkę ku górze. Sprawdź, czy włoski zostały pomalowane na całej długości.

3. Powtórz tę samą czynność dla środkowej części rzęs, a także przy wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka – w ten sposób wszystkie włoski pomalujesz tuszem. Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekaj minutę – dzięki temu rzęsy nie będą się ze sobą sklejały. W międzyczasie zacznij aplikować maskarę na drugie oko. Zanim to zrobisz, ponownie lekko oczyść szczoteczkę chusteczką.

4. Zaaplikuj w ten sposób przynajmniej 2 lub 3 warstwy kosmetyku na każde oko i przy nałożeniu każdej z nich dokładnie sprawdzaj, czy nałożyłaś go na całej długości rzęs.

5. W ten sam sposób pomaluj rzęsy na dolnej powiece. Jeśli będzie taka potrzeba, nałóż więcej niż 2 lub 3 warstwy tuszu, ponieważ te rzęsy są o wiele cieńsze.

6. Oczyść dokładnie szczoteczkę chusteczką – tym razem pionowymi ruchami, starając się zetrzeć jak największą ilość maskary.

Pozostałe wiadomości