Sposoby na zniszczone kosmetyki. Jak naprawić pokruszony puder czy złamaną szminkę?

Makijaż

Aktualizacja:

Praktycznie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmierzyła się z tym problemem. Zniszczony kosmetyk, którego drobinki zaśmiecają kosmetyczkę czy torebkę, może naprawdę irytować. Wiecie jednak, że istnieje sposób, by ponownie złączyć go w całość? Agnieszka Janoszka opowiedziała o niezawodnych rozwiązaniach.

Jak połączyć skruszony cień lub puder?

Jeżeli pokruszy nam się cień z wykończeniem błyszczącym, wystarczy docisnąć go mocno do opakowania. Z kolei jeśli produkt, który się zepsuje jest kosmetykiem matowym, jak np. puder, trzeba użyć "wspomagacza" (czyli spirytusu, bądź alkoholu izopropylowego) i dodać jego niewielką ilość do kosmetyku. Następnie wymieszać, docisnąć, wyrównać i pozostawić na 2 godziny do wyschnięcia.

Jak naprawić złamaną szminkę?

Podobny przypadek może się zdarzyć ze szminką. Okazuje się, że połączenie złamanej części z pozostałościami również nie jest takie trudne. Należy wówczas podgrzać kosmetyk zapalniczką, stopić i przykleić do reszty.

Sposób na suchy tusz

Kiedy nasz ukochany tusz wysechł i nie daje już pożądanego efektu, niekoniecznie jest tylko do wyrzucenia. Wystarczy wkropić do niego kilka kropli do oczu, bądź sól fizjologiczną i wymieszać lub wstrząsnąć. W ten prosty sposób kosmetyk zyskuje drugie życie i nadal może podkreślać nasze rzęsy.

Zioła i naturalne kosmetyki dla skóry:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Aagnieszka Janoszka