Makijaż

Jak nakładać bronzer? Jak wyszczuplić nim twarz?

Makijaż

Aktualizacja:
Fot. Carol Yepes / Getty Images

Szczuplejsza i bardziej smukła twarz, pięknie podkreślone kości policzkowe, zdrowa i naturalnie wyglądająca opalenizna. Właśnie takie efekty daje bronzer. Aby spełnił swoje zadanie, musimy wiedzieć, jak nakładać bronzer i jak łączyć go z różem lub rozświetlaczem

Bronzer to kosmetyk, który powinna mieć w swojej torebce każda kobieta. Odpowiednio nałożony, nada twarzy złocisty i promienny wygląd, pomoże ją również wysmuklić i wymodelować rysy twarzy. Podpowiadamy, jak nakładać bronzer, jak wyszczuplić dzięki niemu okrągłą twarz i jakiego pędzla użyć do jego aplikacji

Jak nakładać bronzer?

Nim odpowiemy na pytanie, jak nakładać bronzer, podkreślmy, że jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z bronzerem, to najważniejsze jest dobranie kosmetyku do koloru naszej cery. W drogeriach dostępne są bronzery w odcieniu złota, chłodnego lub ciepłego brązu. To na który z nich się zdecydujemy, powinno zależeć od naszej karnacji. Warto także zwrócić uwagę na to, czy bronzer jest połyskujący czy matowy. Ten drugi może pomóc nam wyszczuplić twarz.

Bronzer należy rozprowadzić równomiernie okrężnymi ruchami. Do tego celu najlepiej sprawdzi się pędzel, który możemy kupić w każdej drogerii. Jakim pędzlem nakładać bronzer ? Dużym, okrągłym i wykonanym z dobrej jakości materiałów, gdyż ułatwi nam to równomierną aplikację kosmetyku. Zbyt mały pędzel o zbitym włosiu sprawi jedynie, że na naszej twarzy pojawią się nieestetyczne plamy i smugi.

Pierwsza warstwa bronzera powinna być cienka i nałożona na najbardziej „uwypuklone” miejsca tj. nos, czoło, brodę i kości policzkowe. A jak nakładać bronzer na okrągłą twarz ? Jeśli bronzer ma nam pomóc wysmuklić i wyszczuplić twarz, powinniśmy nałożyć go nieco poniżej kości policzkowych. Nałożenie niewielkich ilości bronzera na szyję, dekolt i uszy pozwoli nam uzyskać najbardziej naturalny efekt.

O czym jeszcze należy pamiętać, szukając wskazówek dotyczących tego, jak nakładać bronzer, by wyszczuplić twarz? O tym, by nie nakładać go na całą twarz (dotyczy to również różu i rozświetlacza). Najlepszy efekt uzyskamy wtedy, gdy nałożymy bronzer na zewnętrzne partie twarzy, policzki i czubek nosa. Istotne jest to, by nakładać bronzer po skosie, tuż pod kośćmi policzkowymi (kierujemy się od zewnętrznej partii twarzy na wysokości kącika oka do linii na wysokości skrzydełek nosa).

Dlaczego tak ważne jest to, by wiedzieć jak nakładać bronzer na twarz ? Zadaniem bronzera jest podkreślenie konturu twarzy i poprawienie jej owalu. Prawidłowo nałożony na okrągłą twarz bronzer pomoże ją wyszczuplić. Z kolei zbyt duża ilość kosmetyku sprawi, że zamiast wysmuklenia twarzy, uzyskamy efekt maski, a na naszej twarzy pojawią się brązowe plamy.

Jak nakładać bronzer na policzki ? Tutaj sprawdzi się połyskujący bronzer, który najlepiej wygląda właśnie w okolicach kości policzkowych i skroni, gdyż nie tylko podkreśla te partie twarzy, lecz również nadaje im promienny wygląd – nasza skóra niezależnie od pory roku sprawia wtedy wrażenie delikatnie muśniętej słońcem.

Jak nakładać bronzer i rozświetlacz?

Na te partie twarzy, które chcemy optycznie wyszczuplić nakładajmy jedynie matowy bronzer. Zastosowanie zamiast bronzera rozświetlacza sprawi, że niepotrzebnie podkreślimy to, co chcemy schować.

Jak zatem prawidłowo nakładać bronzer ? Podstawowa technika pozwalająca modelować rysy twarzy przy użyciu bronzera polega na nałożeniu niewielkich ilości kosmetyku na zewnętrzne obszary twarzy (kierujemy się od środkowej linii włosów do skroni, następnie zmierzamy ku kościom policzkowym, a kończymy na linii żuchwy).

Podsumowując, uniwersalna odpowiedź na pytanie jak nakładać rozświetlacz i bronzer brzmi: z umiarem. Dzięki temu podkreślimy to, co ma być widoczne i „schowamy” te partie twarzy, których nie chcemy eksponować.

Jak nakładać róż i bronzer?

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie zawsze zalecane jest użycie obu kosmetyków jednocześnie. Zasada mniej znaczy więcej sprawdza się również w tym przypadku. Przy codziennym makijażu wystarczy nałożenie na policzki jedynie odrobiny różu, a jeśli chcemy użyć również bronzera, to jedynie w niewielkich ilościach. W większości przypadków nie zaleca się nakładania na twarz zarówno różu, jak i bronzera. Wyjątkiem od tej złotej zasady jest makijaż wieczorowy i… sesje zdjęciowe. Jeśli jednak chcemy nałożyć zarówno róż jak i bronzer, to wymieszajmy ze sobą oba kosmetyki (pod warunkiem, że oba mają postać sypką).

Podsumowując, nie wiedząc, jak nakładać bronzer, róż i rozświetlacz po pierwsze dobierzmy kosmetyki do naszej karnacji, po drugie stosujemy je oszczędnie, by nasz makijaż (dotyczy to zwłaszcza dziennego makijażu) wyglądał naturalnie. Nieumiejętnie nałożony bronzer zostawi smugi i brązowe plamy, zbyt duża ilość różu nada skórze niezdrowy wygląd, a rozświetlacz nałożony na problematyczne partie twarzy sprawi, że nasz nos czy broda będą widoczne z daleka. Dlatego nim sięgniemy po róż, bronzer i rozświetlacz, poczytajmy o tym, jak ich używać, by uzyskać oczekiwany efekt.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości