Makijaż

Jak dobrze malować rzęsy? Poradnik Marty Gąski

Makijaż

Aktualizacja:

Jak malować rzęsy, aby pięknie się prezentowały? Istnieją na to sprawdzone sposoby. Idealny makijaż oczu optycznie je powiększy, nadając im przy okazji spektakularny wygląd. Dotyczy to również krótkich i prostych rzęs – dzięki wykorzystaniu trików makijażystów użycie kredki i cienia przestanie być konieczne. W studiu Dzień Dobry TVN Marta Gąska podpowiedziała, jak robić to prawidłowo.

Oprócz wyboru właściwego tuszu ważna jest także odpowiednia technika. W zależności od tego, czy chcesz wydłużyć czy podkręcić rzęsy, mogą się przydać odmienne metody aplikacji. Sprawdź, jak malować rzęsy tuszem, aby osiągnąć wymarzony efekt.

>>> Zobacz też: Sztuczne rzęsy niebezpieczne dla oczu?! Zanim się zdecydujesz, zobacz to!

Jak malować rzęsy krok po kroku? Instruktaż

Poniżej znajdziesz uniwersalną instrukcję malowania rzęs.

  • Odtłuść rzęsy, myjąc całą twarz ulubionym żelem.
  • Przed każdą aplikacją tuszu pozbądź się nadmiaru produktu ze szczoteczki, lekko wycierając ją chusteczką
  • Przyłóż szczoteczkę do nasady rzęs – zrób to w taki sposób, aby mogła wniknąć w rzęsy. Wykonuj nią delikatne, zygzakowate ruchy – dzięki poruszaniu nią w prawo i w lewo rzęsy będą pomalowane bardziej precyzyjnie.
  • Maluj rzęsy również od strony powieki – wystarczy lekko je musnąć, aby zyskały na objętości.
  • Jak malować rzęsy na dole? Najlepiej trzymaj szczoteczkę pionowo, zwłaszcza jeśli rzęsy u dołu są krótkie. Uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości tuszu.
  • Jeśli zastanawiasz się, jak malować rzęsy, żeby nie pobrudzić powieki , możesz wykorzystać do tego pewną sztuczkę. Polega ona na wykonywaniu makijażu, patrząc w dół na lusterko – dzięki temu rzęsy można pomalować od samej nasady, nie zostawiając śladów na skórze wokół oka.
  • Zaaplikuj tusz na rzęsy przynajmniej dwa razy.
  • Jeśli chcesz utrwalić maskarę, a jednocześnie uzyskać efekt gęstych rzęs, nałóż na nie transparentny puder.

Pamiętaj również o tym, żeby w odpowiedni sposób wyjmować szczoteczkę od tuszu z opakowania. Nie poruszaj nią nigdy w górę i w dół – w ten sposób tusz może szybciej wyschnąć i przestanie nadawać się do użytku. Najlepiej włożyć szczoteczkę do opakowania, a następnie po prostu wyjąć ją jednym ruchem.

>>> Zobacz też: Maluj się kto może! Jak malować brwi - wyznaczanie kształtu brwi oraz dobór kosmetyków.

Jak malować rzęsy, żeby się nie sklejały?

Najczęstszym problemem jest sklejanie się rzęs podczas malowania. Jak temu przeciwdziałać? Malując rzęsy, warto jednocześnie powoli obracać szczoteczkę wokół jej osi. Przyczyną sklejania się rzęs może być także zbyt duża ilość nałożonego tuszu. Pamiętaj, że lepszy efekt wizualny daje nałożenie dwóch cienkich warstw niż jednej wyjątkowo grubej. Ważne jest również to, aby nakładać kolejną warstwę produktu dopiero wówczas, gdy pierwsza wyschnie.

>>> Zobacz też: Jak optycznie powiększyć oko? Marta Gąska pokazuje makijaż krok po kroku.

Jeśli zastanawiasz się, jak malować rzęsy bez grudek, pamiętaj, że problem sklejonych rzęs może wynikać także z niedokładnego demakijażu – szczególnie często zdarza się to w przypadku kosmetyków wodoodpornych. Aby dokładnie usunąć resztki tuszu, należy przyłożyć nasączony wacik do zamkniętej powieki na kilka sekund, żeby preparat mógł się rozpuścić. Dzięki temu łatwiej ci będzie zmyć całą maskarę.

>>> Zobacz też: Wykonturuj twarz jak Kim Kardashian! Poradnik Marty Gąski krok po kroku.

Jak malować rzęsy, aby były długie?

Aby uzyskać efekt długich rzęs, przede wszystkim warto zastosować maskarę wydłużającą, wyposażoną w specjalną szczoteczką, która ma gęste włosie. Dzięki temu tusz pokryje również krótkie rzęsy i ich końcówki, a tym samym rzęsy wydadzą się o wiele dłuższe. Po nałożeniu tuszu warto chwilę odczekać, aby po wyschnięciu zaaplikować go ponownie, tym razem na same końcówki rzęs.

Malowanie rzęs od nasady czasem może powodować sklejanie się rzęs krótkich z długimi. Jeżeli chcesz tego uniknąć, a przy okazji optycznie wydłużyć rzęsy, dobrze jest rozpocząć malowanie od samych końcówek najdłuższych rzęs, a dopiero później pomalować rzęsy krótkie. Jest to obowiązkowy sposób malowania w przypadku maskar dwustronnych – bazę należy bowiem zawsze aplikować jedynie na końcówki rzęs.

>>> Zobacz też: Idealny makijaż dla brązowych oczu. Kolory, produkty, proste triki.

Jak malować rzęsy, żeby były podkręcone?

Do podkręcania rzęs doskonale nadaje się tusz podkręcający, który zawiera specjalne składniki – substancje te podczas schnięcia powodują wywinięcie się rzęs ku górze. Równie dobrze można spróbować podkręcić rzęsy szczoteczką. Aby to zrobić, zaraz po nałożeniu tuszu należy przyłożyć suchą spiralkę od góry i lekko rozczesywać rzęsy, jednocześnie podkręcając je ku górze. Czynność tę trzeba zakończyć w momencie, gdy maskara na rzęsach wyschnie.

Przydatnym gadżetem do podkreślania rzęs może okazać się także zalotka. Przed użyciem warto ją podgrzać. Jak to zrobić? Wystarczy na chwilę skierować na nią strumień powietrza z suszarki. Pamiętaj jednak, że zalotka nie może być zbyt gorąca. Dzięki jej podgrzaniu efekt podkręconych rzęs utrzyma się dłużej.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości