Makijaż

Idealna kreska na oku. Zobacz, krok po kroku, jak ją wykonać

Makijaż

Aktualizacja:

Podkreśla spojrzenie, optycznie zagęszcza rzęsy, dopełnia make-up. Kreska na powiece od lat nie wychodzi z mody. Na rynku znajdziemy produkty, które pozwalają wykonać makijaż oczu, jednak nie zawsze wiemy, jak ich prawidłowo używać. Tajemnicę wykonania perfekcyjnej kreski pasującej do naszego typu urody zdradziła dzisiaj makijażystka, Magda Pieczonka.

Dla kogo jest kreska na oku?

Kreska na powiece jest elementem makijażu, który nie wychodzi z mody. Pasuje niemal każdej kobiecie, o ile kształt jest dobrze dobrany. W zależności od budowy oka i własnych upodobań kreski będą się różnić.

Grubość, długość i kolor zależy od tego, w czym dobrze się czujemy i co nam opasuje. Natomiast bardzo ważne jest to, jak ją robimy

– podkreśliła Magda.

Jeśli masz duże oczy w kształcie migdałów, dobrze będą u ciebie wyglądać delikatnie rozblendowane cienie na górnej powiece oraz klasyczna "kocia" kreska. Z kolei przy małych oczach sprawdzi się taka w kształcie skrzydła. Nie zapomnij o mocnym wytuszowaniu rzęs (lub przyklejeniu sztucznych) oraz użyciu kredki w odcieniu nude na dolnej linii wodnej.

Komu nie pasuje kreska na powiece?

Kiedy kreska nie jest wskazana? Przy opadającej powiece panie powinny odpuścić sobie jej rysowanie i raczej skupić się na wycieniowaniu oka.

Przy opadającej powiece, kreska się odbija i zabiera jedyną przestrzeń, która widoczna jest na części ruchomej. Wtedy oko robi się cięższe i to niekoniecznie dobrze wygląda

– powiedziała makijażystka.

Jak prawidłowo wykonywać kreskę?

Idealna kreska zrobiona samodzielnie wymaga wielu treningów i prób. Zanim jednak zdecydujemy się testować produkty na swoich powiekach, warto wybrać ten odpowiedni. Na sklepowych półkach znajdziemy szeroki wybór eyelinerów.

Ważne, aby końcówka kreski była robiona na otwartym oku. Podstawa powinna być kontynuacją dolnej linii wodnej

– zaznaczyła Magda.

Przy okrągłych oczach świetnie będzie wyglądać kreska malowana od połowy ich długości. Można posłużyć się niemal każdym rodzajem eyelinera: w pisaku, kałamarzu, sztyfcie czy słoiczku z cienkim pędzelkiem.

Kreska eyelinerem krok po kroku

  • podpowiedź dla początkujących: narysuj najpierw „kontur” kreski cieniem, a dopiero potem nałóż na niego eyeliner,
  • pomaga też podparcie łokcia i ustabilizowanie dłoni, aby nie drżała nam ręka,
  • sprawdza się też spokojne narysowanie linii wzdłuż zamkniętej powieki, aż do zewnętrznego kącika oka,
  • następnie otwieramy oko i już w pełni kontrolując, dorysowujemy linię w zewnętrznym kąciku, wyciągając ją w kierunku skroni. Powinna być ona kontynuacją linii wodnej dolnej powieki.

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości