Makijaż

Chcesz skutecznie ukryć niedoskonałości? Wypróbuj metodę "trzech produktów"

Makijaż

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Instagram/Zeberka.pl
Makijaż

Makijaż dla cery trądzikowej skupia się głównie na ukryciu widocznych niedoskonałości. W tym celu warto wypróbować sposób znanej charakteryzatorki. Polega on na zastosowaniu trzech produktów tuż przed nałożeniem podkładu. Jakie to kosmetyki? Sprawdź.

Jak ukryć niedoskonałości na twarzy?

Niedoskonałości na skórze pojawiają się zwykle w najmniej odpowiednim momencie. Do ich powstawania mogą przyczyniać się czynniki takie jak zła dieta, zmiany hormonalne, czy nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Wiele pań próbuje je ukryć, ale często nie udaje im się uzyskać zadowalającego efektu.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak to zrobić, by uzyskać oczekiwane rezultaty, a przy okazji nie pogorszyć stanu cery? Z pomocą przychodzi trik znanej charakteryzatorki, która sama boryka się z tym problemem. Metodą prób i błędów udało jej się opracować sposób na zakrycie zarówno mniejszych krostek jak i bolesnych cyst.

Zakrywanie trądziku makijażem

Patent Mikayli Jane opiera się na jedynie trzech kosmetykach będących nieodłączną częścią jej codziennego makijażu. Charakteryzatorka używa ich tuż przed nałożeniem kryjącego podkładu. Pierwszym z nich jest serum o działaniu rozjaśniającym i nawilżającym. Jej ulubiony kosmetyk zawiera witaminę A, C, E oraz kwasy PHA i AHA.  

Ekspertka używa także zielonej bazy pod makijaż. Tego typu produkty są tworzone z myślą o skórze trądzikowej, cerze z przebarwieniami, czy widocznymi naczynkami. Zazwyczaj mają lekką konsystencję i niwelują widoczność czerwonych punktów. Na koniec makijażystka nakłada korektor ukrywając wszelkie niedoskonałości. Po odczekaniu kilku minut przechodzi do podkładu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram/Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: Guido Mieth/Getty Images/Mikaylajmakeup/Instagram

Pozostałe wiadomości