Makijaż

Błysk, błysk, błysk, czyli makijażowe tricki na hipnotyzujące spojrzenie

Makijaż

Jak sprawić, żeby Twoje oczy w Sylwestra były jak najbardziej hipnotajzing? Poznaj sposoby Marty Gąski na imprezowy makijaż, który doda Twojemu spojrzeniu więcej blasku, niż tysiąc fajerwerek.

Od czego zacząć?

Neutralne beże, brązy czy karmele sprawdzą się na co dzień, a wieczór to idealna pora na szaleństwa i eksperymenty. W sylwestrowy wieczór najlepiej postawić na wyrazisty makijaż oka, który doda Twojemu spojrzeniu intrygującego charakteru. Jego podstawą jest oczywiście baza, która sprawi, że nałożone kosmetyki utrzymają się całą noc i nie stracą na intensywności.

Zobacz także: Co Edyta Herbuś i Klaudia Halejcio wybrały na karnawał?

Podkreślenie oka nie obejdzie się bez kreski na powiece. Idealnie sprawdzi się tu intensywnie czarna, miękka kredka. Dyskretnie namalowana kreska przyciągnie uwagę i nada Twojemu spojrzeniu charakteru.

Obalam mit, że czarna kredka pomniejsza oko. Chodzi o to, żeby nadać spojrzeniu głębię – podkreśliła Marta Gąska.

Czas na zabawę

Sylwester to okazja do zabawy, dlatego nie bój się blasku i kolorów! Na początek możesz zacząć od rozświetlenia kącika oka, a jeśli zdecydujesz się pójść na całość – nałóż świetlisty cień lub brokatowy pigment na całą powiekę.

Żeby otworzyć i powiększyć oko nałóż produkt na dolną powiekę. Dokładne blendowanie cieni na skórze zapewni ci efekt wow, a sięgając po kilka odcieni stworzysz trójwymiarowy makijaż, który doda Twojemu spojrzeniu głębi i intensywności.

Krokiem absolutnie obowiązkowym jest tusz do rzęs. Odpowiednia aplikacja i maksymalne podkręcenie podkreśli oprawę Twoich oczu i nada im kokieteryjnego charakteru.

Zobacz też:

Makijaż na Święta i Sylwestra? Klasyka z mocniejszymi akcentami

Glass skin. Jak osiągnąć efekt „szklanej” cery?

Rzęsy 1 do 1 – co warto wiedzieć o zabiegu? Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości