Moda i Uroda

Wyjątkowe kurtki, w których zakochał się Jurek Owsiak. "Jest duża grupa ludzi, która lubi ten styl i klimat"

Moda i Uroda

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Polska moda w stylu post apokaliptycznym podbija świat
Polska moda w stylu post apokaliptycznym podbija świat Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Marka modowa ze Szczecina tworzy ubrania i dodatki w stylu post apokaliptycznym. Dzięki nim można się wyróżniać. Jedną z osób, która pokochała projekty firmy jest szef WOŚP Jurek Owsiak. Wśród wielbicieli są także scenarzyści filmowi.

Kurtki w stylu postapo

Zaczynały w małej pracowni na strychu, a dzisiaj ich marka cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Co więcej, po ich produkty sięgają twórcy gier komputerowych i scenografowie filmowi. Ci ostatni użyli ich w 7. sezonie serialu "Fear the Walking Dead". - Tworzymy kostiumy i akcesoria, głównie w stylistyce postapokaliptycznej. Ubrania inspirowane są filmami, takimi jak "Mad Max" - powiedziała Viola Warych, założycielka firmy.

- Jest duża grupa ludzi, która lubi ten styl i klimat. Wszystkie chwyty są tu dozwolone. To specyficzna sztuka, dlatego też się nie ograniczamy - tworzymy z opon, dętek, czy skóry - dodała Katarzyna "Kazik" Marciniak.

Kurtka dla Jurka Owsiaka

20 lat temu powstał w firmie pomysł zaprojektowania i uszycia kurtki dla Jurka Owsiaka. - Od razu stwierdziłyśmy, że zrobimy z tego tradycję i co roku będziemy tę kurtkę przekazywać - powiedziała Jagoda Warych.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakochał się w projektach dziewczyn, bo uwielbia różnorodność i własny styl. - To, co robimy jest wyjątkowe. Nasi klienci mogą personalizować to, co mają już na stroju. Mogą dodać emblemat, czy naszywki. To coś, co ich wyróżnia - stwierdziła Natalia Niedostatkiewicz, plastyczka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości