Moda i Uroda

Prosty sposób, jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza

Moda i Uroda

Autor:
Adrian
Adamczyk
mikroman6/Getty ImagesManicure

Kiedy lakier do paznokci zaczyna odpryskiwać, manicure nie wygląda zbyt estetycznie. Nie zawsze w takich sytuacjach mamy pod ręką zmywacz. Na szczęście jest kilka prostych sposobów, jak sobie z tym problemem świetnie poradzić. Jak zmyć paznokcie bez zmywacza?

Niektóre z produktów, które to umożliwią, można znaleźć w każdej kuchni czy domowej apteczce. Rezultat ich działania w dużej mierze zależy od rodzaju lakieru do paznokci. Im jest on trwalszy, tym niestety trudniej go usunąć. Grunt jednak to cierpliwość, bo czynność zazwyczaj wymaga powtórzenia. Zobacz, jak zmyć lakier do paznokci bez użycia zmywacza. Efekty mogą cię pozytywnie zaskoczyć!

Jak usunąć lakier do paznokci bez zmywacza?

Precyzyjnie wykonany manicure jest wizytówką każdej zadbanej kobiety. Jego nienaganny wygląd jednak psują pojawiające się z czasem odpryski lakieru. Wówczas naturalną reakcją jest chęć jak najszybszego rozwiązania tego problemu. Dlatego kiedy lakier zaczyna odpryskiwać, wiele kobiet zaczyna go zdrapywać, by pozbyć się z paznokcia koloru. Taka praktyka jednak niszczy płytkę, powodując na niej mikrouszkodzenia. Potrzeba później wiele czasu, aby ją w pełni zregenerować. Do tego wpływają one na mniejszą przyczepność lakieru, więc w efekcie wykonując kolejny manicure, można spodziewać się, że nieestetyczne odpryski pojawią się o wiele szybciej. Równie złym nawykiem jest obgryzanie lakieru. Postępując w ten sposób, nie tylko niszczy się płytkę paznokcia, lecz także uszkadza szkliwo na zębach. Jak zatem można zdjąć lakier bez zmywacza? Na pewno nie należy tego robić za pomocą ostrych narzędzi. Usuwając warstwę lakieru pilniczkiem, można nieumyślnie pozbyć się wraz z nią wierzchniej warstwy płytki paznokcia, przez co stanie się ona cienka, krucha, łamliwa, będzie miała większą tendencję do rozdwajania się i będzie bardziej podatna na uszkodzenia.

Skutecznym sposobem na to, jak usunąć lakier do paznokci bez zmywacza, może być powtórne pomalowanie paznokci. Tym sposobem wcześniejsza warstwa nieco zmięknie i będzie można się jej łatwiej pozbyć, np. pocierając powierzchnię płatkiem kosmetycznym lub lekko podważając ją drewnianą wykałaczką i ściągając następnie jednym ruchem. Do zabiegu najlepiej użyć bezbarwnego lakieru, gdyż mało precyzyjne nałożenie takiego w intensywnym kolorze, np. czerwieni czy brązu, może zabarwić także skórki, więc cały proces niepotrzebnie wydłuży się w czasie. Opcjonalnie można też wykorzystać top coat.

Czym zmyć paznokcie bez zmywacza?

Zmywanie paznokci bez zmywacza wymaga cierpliwości i odrobiny więcej czasu. Czynność zapewne będzie trzeba kilkakrotnie powtórzyć dla satysfakcjonującego rezultatu. Jednak efekt może być naprawdę zaskakujący.

Wiele produktów, które nam ten zabieg ułatwią, można znaleźć w każdym domu. Jednym z nich jest woda utleniona. Zwykle każdy ma ją w swojej apteczce, często nie zdając sobie sprawy z tego, że jest ona świetną alternatywą dla tradycyjnego zmywacza do paznokci. Wystarczy wlać niewielką ilość wody utlenionej do miseczki i zanurzyć w niej palce na mniej więcej 1 minutę, a następnie zetrzeć lakier płatkiem kosmetycznym.

Dobrym pomysłem na to, czym zmyć paznokcie jak nie ma zmywacza, jest także sięgnięcie po spirytus salicylowy, którego zwykle używa się do dezynfekcji ran. Naniesiony na wacik może skutecznie pomóc pozbyć się lakieru do paznokci. Zabieg zwykle trzeba powtórzyć dla uzyskania pożądanego efektu. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt łatwopalny, więc podczas jego stosowania trzeba zachować szczególną ostrożność.

Lakier o niskiej trwałości z powodzeniem powinien dać się usunąć przy pomocy antybakteryjnego żelu do dłoni. W tym celu należy wycisnąć nieco żelu na wacik i energicznie pocierać nim płytkę paznokcia.

Kolejnym sposobem na to, jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza, jest wykorzystanie octu. Ma on bardzo łagodne działanie, więc na pewno nie sprawdzi się do usunięcia lakierów o wysokiej odporności, ze zwykłym jednak powinien sobie poradzić. Wystarczy nasączyć nim wacik, przyłożyć do płytki paznokci na kilka sekund, po czym pewnym ruchem zetrzeć kosmetyk. Minusem tej metody jest niestety nieprzyjemny, drażniący zapach, więc po skończonym zabiegu należy kilkakrotnie umyć ręce mydłem.

Produktem, jaki ma w domu każda kobieta i którego działanie może dać dobry efekt w pozbywaniu się lakieru, są perfumy na bazie alkoholu. Świetnie radzą sobie one z usuwaniem koloru z paznokci. Wystarczy spryskać nimi z bliskiej odległości powierzchnię lakieru, a następnie spróbować usunąć go np. chusteczką. To świetny patent na to, jak szybko uratować swój manikiur w kryzysowej sytuacji, np. podczas podróży. Podobnie będzie działać lakier do włosów. Używając go jednak, cały zabieg należy przeprowadzić dość szybko, zanim zastygnie on na paznokciu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak zadbać o paznokcie w trakcie pandemii?

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: mikroman6/Getty Images

Pozostałe wiadomości