Moda i Uroda

Skuteczne wybielanie zębów w domu. Sprawdź metody naturalne, szybkie i przynoszące rezultaty

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
uśmiechnięta kobieta pokazuje białe zęby i figlarnie wystawia język

Skuteczne wybielanie zębów nie musi oznaczać długich wizyt w gabinecie stomatologicznym i wydawania kroci. Sprawdź sposoby, które umożliwiają zadbanie o barwę zębów bez wychodzenia z domu i ponoszenia dużych kosztów.

Pragnienie posiadania białych pięknych zębów dotyczy nas wszystkich. Zarówno kobiety, jak mężczyźni dążą dziś do zachowania zębów w jak najlepszej kondycji na jak najdłużej. Piękny uśmiech to zdrowe, proste i białe zęby. Sposobów na ich wybielenie jest wiele. Możesz zastosować to, co dostaniesz w każdym sklepie: cytrynę czy sodę spożywczą. Jeśli chcesz zrobić to profesjonalnie, musisz udać się do stomatologa.

Skuteczne i bezpieczne wybielanie zębów w domu. Jak to zrobić?

Skuteczne wybielanie zębów w domu możemy przeprowadzić stosując gotowe, dostępne w aptekach i drogeriach preparaty lub po prostu wykorzystując to, co mamy w domu. Do domowego wybielania zębów możemy zastosować specjalny żel, wosk czy lakier, którymi malujemy zęby. Jedynym problemem przy stosowaniu tych preparatów jest niemożność dostania się do przestrzeni między zębami, dlatego efekt może nie być tak idealny, jak tego oczekiwaliśmy. Najczęściej substancją aktywną w tego typu preparatach jest nadtlenek wodoru, a skutkiem jego używania rozjaśnienie zębów o 2-4 tony w 2-3 tygodnie. Bezpieczne wybielanie zębów w domu to także specjalne paski zakupione w aptece, które po prostu przyklejamy do zębów 2 razy dziennie na około 20 minut. Jednak wybielają one jedynie zęby od jedynek do czwórek. W ofercie znajdziemy też specjalne nakładki na zęby, które po wypełnieniu żelem rozjaśniającym zaciskamy na zębach. Także i w tym przypadku wybielanie może nie być tak efektywne, jak byśmy sobie życzyli. Żel może rozłożyć się nierównomiernie, może też podrażnić dziąsła.

Wybielanie zębów w domu - produkty

Poza wspomnianymi żelami i paskami do wybielania zębów wybierać możemy wśród licznych past wybielających oraz wspomagających je płukanek do ust. Dobrze jest używać ich jednocześnie, ponieważ płukanie ust specjalnym roztworem wspomaga działanie wybielające pasty do zębów. Warto jednak uświadomić sobie, że pasty działają jedynie powierzchownie, a to oznacza, że nie usuną zaawansowanych przebarwień. Skuteczne za to będą w usuwaniu kamienia oraz osadu, a także w przypadku podtrzymywania naturalnej bieli lub tej uzyskanej podczas profesjonalnego zabiegu. Bezpieczne wybielanie zębów w domu gwarantuje także specjalne urządzenie emitujące niebieskie światło. To zaawansowana technologia usuwająca osad, przebarwienia i eliminująca szarzenie zębów pojawiające się wraz z wiekiem. To połączenie działania żelu wybielającego z mocą emitowanego przez urządzenie niebieskiego światła. Każdy, kto zechce spróbować wybielania zębów w domu, może wybierać spośród naprawdę szerokiej oferty produktów i aparatów wybielających.

Wybielanie zębów w domu - soda

Jak jeszcze można wybielić zęby bez wychodzenia z domu? Istnieje wiele pomysłów na tzw. wybielanie sposobem domowym. Oznacza to minimalne koszty oraz szybki i prosty zabieg, który przynosi dobre rezultaty. Dobrym przykładem jest wybielanie zębów sodą. Metoda polega na nałożeniu na zęby lub ich wyszczotkowaniu wcześniej przygotowaną maseczką sody i wody lub sody i wody utlenionej. Taką papką możemy rozjaśnić zęby o kilka tonów, usunąć osad i przebarwienia powstające na skutek spożywania pewnych pokarmów i napojów (wino, herbata, kawa), a także palenia papierosów. Jednak zdania na temat bezpieczeństwa stosowania tej metody są podzielone. Specjaliści przestrzegają przed zbyt częstym stosowaniem wybielania sodą, gdyż może ono prowadzić do uszkodzenia szkliwa. Metoda “sody” polecana jest tylko jako sporadycznie i bardzo ostrożnie wykonywany zabieg domowy. Lekarze stomatolodzy wciąż apelują o ostrożność i podchodzą z dużą rezerwą do tzw. naturalnych metod wybielania zębów z zastosowaniem sody, soli, węgla aktywowanego czy cytryny. Choć efekt wybielenia możemy rzeczywiście uzyskać, możliwe są działania niepożądane w postaci nadwrażliwości zębów, podrażnienia dziąseł, uszkodzenia szkliwa, a w przyszłości próchnicy.

Szybkie wybielanie zębów w domu - czy jest możliwe?

Czy zatem szybkie wybielanie zębów w domu jest możliwe? Czy może być bezpieczne i skuteczne jednocześnie? Tak. A oto kilka pomysłów do wypróbowania:

  • Sposób prosty i niezwykle smaczny - wystarczy zmiksować kilka truskawek i wetrzeć je w zęby. Kwas zawarty w owocach pomoże usunąć osady i przebarwienia.
  • Najnowsze odkrycia dowodzą, iż działanie wybielające ma olej kokosowy. Spróbuj wcierać go w zęby lub dodawać do pasty.
  • Udowodniono także, że gryzienie twardych owoców pomaga wybielać zęby, poprzez zwiększenie wydzielania śliny, a także ścieranie osadów.
  • Papka z kurkumy pomaga usunąć przebarwienia. Wystarczy zmieszać ją z olejem kokosowym i olejkiem eterycznym z mięty.
  • Płukanie ust olejem. Najlepiej zastosować olej kokosowy, ale równie dobrze może to być olej lniany, sezamowy, rzepakowy czy słonecznikowy. Olej zadziała wybielająco, ale także antybakteryjnie i przeciwwirusowo.
  • Skórka z banana. Należy polerować zęby wewnętrzną stroną skórki dwa razy dziennie przez kilkanaście dni. Substancje zawarte w skórce usuwają kamień i rozjaśniają zęby.
  • Wybielanie zębów w domu może być świetną zabawą i eksperymentem. Zawsze jednak powinien być traktowany z rezerwą i ostrożnością.

Zobacz wideo:

Moda na „ostrą szczękę” Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości