Moda i Uroda

Masz wrażenie, że twoje włosy wyglądają na przetłuszczone zaraz po umyciu? Być może popełniasz te błędy

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Pani stylizuje swoje włosy

Ważne spotkanie, wyjście z koleżankami z pracy, a może randka? Niezależnie od tego, z kim i gdzie wychodzimy, zawsze pragniemy wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Niestety włosy potrafią płatać nam figle i często nie chcą z nami współpracować. Jeśli nawet po umyciu zmagasz się z efektem przetłuszczenia i oklapnięcia kosmyków, mamy kilka rad, które mogą to zmienić.

Włosy ze skłonnością do przetłuszczania

Włosy to odwieczny problem kobiet. Suche, łamliwe, rozdwojone, a może wręcz odwrotnie przyklapnięte i wiecznie przetłuszczone. Problemów jest wiele. Kluczem do sukcesu jest jednak zapanowanie nad kosmykami i znalezienie dla nich najlepszego rozwiązania. Tym razem postanowiliśmy skupić się na włosach skłonnych do przetłuszczania. Istnieje bowiem kilka niepozornych błędów, które mogą powodować taki stan. Jak je wyeliminować? Najczęstsze przyczyny przedstawił portal goodhousekeeping.com.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dlaczego moje włosy wciąż są przetłuszczone?

Myjesz je, pielęgnujesz, następnie z precyzją układasz, one w zamian za to, po kilku godzinach wyglądają, jakbyś wysmarowała je olejem. Mowa o problematycznych, przetłuszczających się włosach. Jak się okazuje, jest kilka kroków, na które warto zwrócić uwagę. Być może, popełniasz któryś z poniższych błędów.

Błąd pierwszy – mycie włosów

Zarówno za rzadkie mycie włosów, jak i za częste będzie powodowało niechciany efekt oklapnięcia kosmyków tuż u nasady. Eksperci zalecają więc, aby myć je co 2-3 dni. Gdy odstępy będą większe, mieszki włosowe ulegają zatkaniu. Codzienne używanie szamponu może zaś przyczynić się do tego, że skóra naszej głowy zacznie produkować coraz więcej sebum. Zatem wskazany jest przede wszystkim umiar i wyczucie.

Błąd drugi – aplikowanie odżywki

Marzysz o pięknych i mocnych włosach, zatem odżywkę nakładach w większych ilościach od nasady aż po końce? Nie, nie i jeszcze raz nie. Produkty aplikowany w ten sposób zrobi więcej krzywdy niż pożytku. Pamiętaj więc, że odżywkę zawsze nakładamy na końcówki włosów, ewentualnie od połowy ich długości.

Błąd trzeci – mycie włosów w gorącej wodzie

Zima wciąż nie chce nas opuścić, a my po powrocie do domu jedne, o czym marzymy, to gorący prysznic. Jak się okazuje, ciepła woda nie wpływa dobrze na kondycję włosów. Im w wyższej temperaturze myjemy nasze kosmyki, tym większe prawdopodobieństwo przesuszenia skóry głowy. Efekt? Zwiększona produkcją sebum i przetłuszczanie włosów.

Błąd czwarty – stylizacja

Po umyciu czas na stylizację. Tu również popełniamy wiele błędów. Przede wszystkim – zbyt duża ilość produktów będzie obciążała nasze włosy. Wszelkie woski, kremu, żele czy gumy nie są dobrym rozwiązanie. Co więcej, zmorą jest także prostownica. Podobnie jak w przypadku ciepłej wody, może ona przesuszać skórę i powodować efekt nieświeżych włosów.

Błąd czwarty – suchy szampon

W wielu sytuacjach ratował nam życie, odświeżał włosy i dodawał im objętości. Suchy szampon to niezawodny wynalazek dzisiejszych czasów. Jednak stosowany codziennie, stworzy na naszej głowie skorupę, która może wyglądać tłusto. Używaj go zatem w wyjątkowych sytuacjach i regularnie zmywaj normalnym szamponem.

Błąd piąty – szczotkowanie włosów

Zdaniem ekspertów zbyt częsty kontakt ze szczotką zwiększa produkcję sebum. Nie warto więc nagminnie przeczesywać naszych kosmyków. Ponadto uwagę należy zwrócić także na nasze akcesoria. Grzebienie, szczotki raz na jakiś czas warto wyczyścić, gdyż zbiera się tam martwy naskórek, brud, tłuszcz i bakterie.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: CentralITAlliance/GettyImages

Pozostałe wiadomości