Domowa detoksykacja pach. Jak wykonać ten zabieg, by przyniósł oczekiwane rezultaty?

Pielęgnacja skóry pod pachami
Pielęgnacja skóry pod pachami
Źródło: Yuri_Arcurs/Getty Images
Wrażliwa skóra pod pachami każdego dnia narażona jest na działanie podrażniających ją czynników. Nieprawidłowa higiena, depilacja, pot, ale także substancje chemiczne zawarte w kosmetykach mogą wywoływać dokuczliwe stany zapalne, z którymi przeważnie trudno się uporać. Detoksykacja pach pozwala pozbyć się tych problemów. Naturalną maseczkę umożliwiającą wykonanie takiego zabiegu można z powodzeniem przygotować we własnej kuchni.

Skóra pod pachami jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednią jej pielęgnację. Nieprawidłowa higiena, ale także regularna depilacja oraz stosowanie wysuszających dezodorantów mogą przyczynić się do zachwiania równowagi mikrobiomu, czyli flory bakteryjnej skóry w tej okolicy. W takiej sytuacji pojawiają się stany zapalne, objawiające się zaczerwienieniem, swędzeniem lub wysypem nieestetycznych krostek. Używanie niewłaściwie dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych może też wywoływać problem nadmiernego wydzielania potu. Aby uniknąć wszystkich tych niedogodności, od czasu do czasu warto zdecydować się na detoks skóry pod pachami.

Detoksykacja pach - jakie daje efekty?

Codzienna higiena wrażliwej okolicy pod pachami powinna obejmować dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Kuracja detoksykująca to jedynie uzupełnienie podstawowej pielęgnacji, dlatego nie należy wykonywać jej każdego dnia. Domowe maseczki na skórę pod pachami pozwalają usunąć zanieczyszczenia i toksyny, neutralizują nieprzyjemny zapach i zapewniają długotrwałe uczucie świeżości. Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale także bardzo przyjemny, a przygotowanie naturalnych preparatów zajmuje zaledwie kilka minut. Detoksykację pach naturalnymi kosmetykami warto wykonywać przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Detoksykacja pach - przepis na domową maseczkę

Zwolennicy detoksu pod pachami nie mają wątpliwości, że stosowanie domowych maseczek na bazie glinki bentonitowej pozwala pozbyć się zanieczyszczeń z głębi skóry i skutecznie zmniejszyć potliwość. Glinka wykazuje także działanie kojące, dlatego może łagodzić podrażnienia wywołane depilacją. Zawierający cenne minerały proszek, który bez problemu kupić można w każdej aptece, to jednak niejedyny składnik naturalnego preparatu. Pozostałe znaleźć można w niemal każdej polskiej kuchni.

Domowa maseczka detoksykująca - składniki:

  • 1 łyżka glinki bentonitowej;
    • 2 łyżeczki octu jabłkowego;
      • 1 łyżka miąższu z aloesu lub zielonego ogórka.

        Domowa maseczka detoksykująca - przygotowanie:

        1. W szklanej miseczce wymieszaj glinkę z octem jabłkowym. Użyj do tego drewnianej łyżki lub innego akcesorium - ważne, by nie było wykonane z metalu.
          1. Dodaj miąższ wyciśnięty z ogórka lub aloesu. Starannie połącz ze sobą wszystkie składniki.
            1. Nakładaj na skórę pod pachami za pomocą dłoni lub pędzelka kosmetycznego.
              1. Maseczkę zmyj ciepłą wodą po upływie 5-10 minut. Oczyszczoną domowym sposobem skórę posmaruj nawilżającym balsamem lub naturalnym olejem kokosowym.

                Zobacz także:

                Zobacz wideo: Jak rozpoznać nadpotliwość i gdzie poszukać pomocy? O tym opowiedział lekarz dermatolog Łukasz Preibisz

                Jak rozpoznać nadpotliwość i gdzie poszukać pomocy? O tym opowiedział lekarz dermatolog Łukasz Preibisz
                Źródło: Dzień Dobry TVN

                Autor: Magdalena Brzezińska

                Źródło zdjęcia głównego: Yuri_Arcurs/Getty Images

                podziel się:

                Pozostałe wiadomości