Moda i Uroda

Jak być modnym tej jesieni i zimy? Ekspert podpowiada, co warto mieć w swojej szafie

Moda i Uroda

Reporter:
Magda Bober
Rodzinna moda na jesień i zimę

Bycie modnym wcale nie oznacza, że wraz nadejściem nowych trendów trzeba wymienić całą zawartość szafy. Dzięki modzie kapsułowej można tak skomponować swoją garderobę, aby ubrania służyły nam przez lata. Dzięki takiemu podejściu bez problemu znajdziemy w niej stylizację na każdą okazję. Co warto mieć w swojej szafie? Co będzie modne tej jesieni i zimy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Rafał Gmerek, główny projektant Tatuum.

Szafa kapsułowa. Co warto o niej wiedzieć?

Tegorocznej jesieni i zimy szczególnie modne będą beże. - Łamane są błękitami, kolorami wina. Co wykorzystaliśmy właśnie, tworząc kapsułę przy kolekcji jubileuszowej z Misiem Uszatkiem i przyjaciółmi - powiedział w Dzień Dobry TVN Rafał Gmerek, główny projektant Tatuum.

Warto dodać, że ideą szafy kapsułowej jest to, aby trafiały do niej ubrania uniwersalne, ponadczasowe oraz wykonane z materiałów dobrej jakości. - Żeby budować naszą szafę w jednej gamie kolorystycznej, czasami wykorzystując akcenty koloru lub jakiś pomysł np. na żakard lub aplikację w modelu, co nam przełamuje i tworzy różnorodność w zestawach - tłumaczył nasz gość.

Co będziemy nosić jesienią i zimą?

Podstawą zarówno jesiennej, jak i zimowej garderoby jest płaszcz. W kolekcji Tatuum znajdziemy m.in. wełniany, z ręcznie wykończonymi krawędziami, ozdobiony wizerunkiem Misia Uszatka. Choć nie ma podszewki, nie będzie nam w nim zimno. - To jest bardzo ciepła tkanina double face, która utrzymuje ciepło i daje duży komfort użytkowania - zapewnił projektant.

Tatuum przygotował również kolekcję dla mężczyzn. - Jest bardziej klasyczna, jeżeli chodzi o kolorystykę. Oparta na granatach, które są zawsze w Tatuumie obecne. W tym roku właśnie tak, jak w kolekcji damskiej, rozwijamy to o beże. Wprowadzając po raz pierwszy męski kożuch z aplikacją Misia Uszatka, który również odwołuje się do naszej sentymentalnej kolekcji jubileuszowej - wyjaśnił Rafał Gmerek.

Jak z pomocą szafy kapsułowej skomponować stylizację na świąteczny obiad? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Magda Bober

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości