Moda i Uroda

Biżuteria na szczęście na Nowy Rok

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Małgorzata Socha

Wchodząc w Nowy Rok życzymy sobie pomyślności, zdrowia i szczęścia. To odpowiedni moment, by podarować bliskiej osobie biżuterię z symbolem szczęścia. W ofercie marki Apart ich nie brakuje.

Co podarować najbliższej osobie?

Sposobem na wyrażenie bliskiej więzi będą symbole i talizmany znane od Starożytności. We współczesnym wydaniu przybierają one formę pięknej i wysublimowanej biżuterii symbolizującej szczęście.

Symbole na szczęście

Symbole szczęścia są chętnie noszone przez kobiety na całym świecie. Panie wybierając symboliczną biżuterię opatrzoną „zawieszką szczęścia” wierzą, że symbol uchroni je przed negatywnymi emocjami i przyciągnie to, co dobre. Nawet jeżeli nie jesteś osobą przesądną, to symboliczna biżuteria jest tak efektowna, że z pewnością jej się nie oprzesz. Najbardziej popularne symbole szczęścia to: czterolistna koniczyna, podkowa, słoń z podniesioną trąbą czy liczba 7. Co oznaczają?

  • Czterolistna koniczyna jest bardzo rzadkim zjawiskiem w przyrodzie. Kiedy się ją znajdzie wśród traw, to tak, jak gdyby wygrało się los na loterii. Symbol ten ma swoje źródło w Starożytności, kiedy wierzono, że koniczyna, która ma cztery listki chroni przed złem.
  • Kolejnym symbolem szczęścia jest słoń z podniesioną do góry trąbą. Symbol ten ma swój rodowód w Indiach, gdzie szczęście i powodzenie utożsamiano z postacią słonia.
  • Symbolem szczęścia jest również podkowa. Symbol ten wywodzi się z kolei z mitologii celtyckiej. Wierzono, że zło boi się kształtu przypominający półksiężyc, ale z ramionami skierowanymi ku górze.
  • Za symbol szczęścia uważa się również cyfrę 7. Symbolizuje ona dopełnienie i całość. W kulturze i tradycji żydowskiej wierzy się, że co 7 lat następuje święty rok.

Biżuteryjne talizmany

Podarowanie bliskiej osobie biżuterii z symbolem szczęścia jest sposobem na wyrażenie swoich uczuć. W ofercie marki Apart znajdziemy szeroki wybór biżuterii symbolizującej szczęście. Wszystko zależy od naszego gustu, ponieważ obowiązujące trendy dają nam szeroki wachlarz wyboru. W modzie biżuteryjnej prym wiedzie eklektyzm, który łączy różne style.

Dla miłośniczek stylu boho proponujemy bransoletkę z agatów z elementami z żółtego złota i diamentem.

Dla kobiet ceniących w modzie elegancki sznyt idealną będą zawieszane złote kolczyki z emalią – Koniczynki. Klasa sama w sobie! (model: AP526-4713).

Minimalistki docenią złotą zawieszkę w kształcie słonia z trąbą skierowaną ku górze (model: AP127-7882) oraz komplet z żółtego złota – zawieszka i kolczyki w kształcie uroczych listków koniczyny (

Złote kolczyki i zawieszka - komplet

Te panie, które w modzie lubią oryginalność i nieszablonowe rozwiązania proponujemy srebrną zawieszkę pozłacaną z bursztynem i cyrkonią. W takim naszyjniku na pewno zwrócisz na siebie uwagę.

Z kolei srebrna bransoletka z kolekcji Beads z zawieszką w kształcie podkowy przypadnie go gustu fankom klasyki (

Bransoleta beads - zestaw

Dla miłośniczek stylu casualowego idealnym rozwiązaniem będzie bransoletka na czerwonym sznureczku (ten kolor też przynosi szczęście!) z elementami z żółtego złota z diamentem (Bransoletka z elementami z żółtego złota z diamentem).

Zobacz też:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości