Moda i Uroda

Bez biustonosza na kwarantannie. Czy to na pewno dobry pomysł?

Moda i Uroda


Dla wielu kobiet zakładanie biustonosza w domu jest po prostu niewygodne. Eksperci jednak nie mają wątpliwości - to najgorsza rzecz, jaką można zrobić swojemu biustowi. Dlaczego? Opowiedziała nam brafitterka, Karolina Spasiuk.

Biustonosz na kwarantannie – nosić, czy nie nosić?

Hashtag #BezBiustonoszawZamknięciu2020 osiąga rekordy popularności w mediach społecznościowych. Z tego wynika, że duża część kobiet w domu woli nie wkładać stanika, bo tak po prostu jest wygodniej. Nic nie uwiera i nie ciśnie. Karolina Spasiuk, braffiterka tłumaczy, że powinno się zakładać biustonosz, nawet jeżeli cały dzień spędzamy w domowym zaciszu, a jeżeli jest dla nas niewygodny, to jest najwidoczniej źle dobrany.

Biustonosz, który jest dobrze dobrany to taki, który ubieramy rano i praktycznie do momentu wieczornej kąpieli, zapominamy o nim

- mówi.

Ekspertka dodaje, że przy dobrze dobranym biustonoszu nie mamy potrzeby poprawiania niczego. On po prostu jest i pomaga zachować poprawna postawę. Nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Wariantów jest wiele. Sportowe, piankowe, bezfiszbinowe. Najważniejsze, żeby był odpowiednio dobrany i dopasowany. Jeżeli mamy wątpliwości, jaki stanik będzie dla nas dobry - warto skorzystać z porady profesjonalnej brafitterki. Obecnie wizyta w stacjonarnym sklepie może być utrudniona, ale takie usługi dostępne są także online.

Dlaczego noszenie biustonosza jest takie ważne?

Długotrwałe „uwalnianie” biustu zdecydowanie nie wyjdzie nam na dobre. W piersiach przeważa tkanka gruczołowa i tłuszczowa, która przy dłuższym okresie nienoszenia biustonosza migruje w kierunku pach. To sprawia, że zmienia się wygląd nie tylko piersi, ale także sylwetki.

Rozciąga się nam skóra, rozciągają się więzadła i wygląd biustu, kondycja skóry niestety nie będzie już taka jak przy prawidłowo dobranym biustonoszu

- tłumaczy Karolina Spasiuk.

Nie dotyczy to tylko Pań z większym biustem. Kobiety, posiadające mniejszy rozmiar piersi także powinny zakładać staniki.

Grawitacja jest bezwzględna i działa przy każdym rodzaju biustu

- dodaje braffiterka.

Więcej informacji na temat zdrowia znajdziesz na portalu zdrowie.tvn.pl.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości