Koronawirus

Szczepienia przeciw COVID-19. Czy i kiedy można zmienić termin szczepienia?

Koronawirus


Trwają szczepienia przeciw COVID-19, wokół których pojawia się coraz więcej pytań i niepewności. Nasz widz chciał się dowiedzieć, czy w przypadku niestawienia się na ustalonym terminie szczepienia, jego skierowanie przepadnie. Adwokat Eliza Kuna rozwiała wszelkie wątpliwości.

Kiedy szczepienie przeciwko COVID-19 przepada?

Wśród pytań o sytuację związaną ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi nie brakuje tych o niemożność stawienia się w punkcie szczepień w wyznaczonym terminie.

Czy jeśli nie mogę stawić się na szczepienie w wyznaczonym terminie, to moja kolejka przepada? Czy jest jakaś procedura, którą można wykorzystać, by datę szczepienia zmienić?

- zapytał jeden z widzów Dzień Dobry TVN.

Adwokat Eliza Kuna uspokaja, że skierowanie na szczepienie pozostaje ważne. Należy jednak poinformować placówkę, że nie stawimy się w ustalonym terminie.

- Sam fakt niestawienia się na szczepienie nie powoduje, że nasze skierowanie jest unieważnione, ponieważ jest ważne 60 dni. Z powodu lojalności w stosunku do innych pacjentów, powinniśmy o ewentualnym niestawiennictwie poinformować punkt szczepień, aby mogły stawić się osoby z listy rezerwowej - powiedziała ekspertka.

Szczepionka przeciw COVID-19 - powikłania

W sieci zaczęły narastać mity na temat potencjalnych powikłań po szczepionce przeciw COVID-19. Jak się okazuje, wszelkie obawy nie mają żadnej podstawy naukowej.

- To, co wiemy o szczepionkach, które są najbardziej bliskie dopuszczenia, to są to standardowe powikłania, które występują przy szczepionkach, czyli może być podwyższona temperatura. Nie ma tutaj większych działań ubocznych - mówił jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN prof. Marcin Drąg.

- Technologicznie to są najbardziej bezpieczne szczepionki - zaznaczył.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości