Koronawirus

Turystyka w czasie pandemii. Czy jadąc do Hiszpanii trzeba wykonać test na obecność koronawirusa?

Koronawirus

Podróżowanie w trakcie pandemii to nie lada wyzwanie. W różnych krajach obowiązują różne obostrzenia. Jak wygląda sytuacja w Hiszpanii? Adwokat Eliza Kuna wyjaśnia, czy przed wjazdem na teren kraju należy wykonać test na koronawirusa.

Jadę do Hiszpanii – czy musze wykonać test?

Zamknięte granice, obowiązkowe testy i kwarantanna – trzy aspekty, które w trakcie pandemii zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ile krajów – tyle różnych obostrzeń. Podróżujący musza na bieżącą sprawdzać informacji dotyczących interesującego ich kraju. Wiedzę można zasięgnąć także u eksperta, tak jak zrobił to jeden z naszych widzów.

Czy obecnie jest możliwy wyjazd do Hiszpanii z Polski własnym samochodem bez testów na COVID-19?

- zapytał.

Adwokat Eliza Kuna zasięgnęła wszystkich niezbędnych informacji, żeby odpowiedzieć na pytanie.

- Obowiązek wykonania testu, przy przyjeździe do kraju Unii Europejskiej zależy od obostrzeń obowiązujących w danym kraju. Obecnie Hiszpania publikuje listę krajów ryzyka, z których podróżnicy muszą wykonać test przyjeżdżając do Hiszpanii. Ten test musi być wykonany niezależnie od tego jakim środkiem transportu podróżujemy. Obecnie Polska znajduje się na liście krajów ryzyka – wyjaśniła.

Podróż dookoła świata w dobie pandemii

Jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. Marta Niedziela, autorka kanału "Blondynka w drodze" przez ostatni rok i trzy miesiące odwiedziła 20 krajów. Jak jej się to udało?

- Podróż planowałam wiele lat. Ale to przecież od nas zależy, czy chcemy mieć mieszkanie, samochód, czy chcemy poznawać świat. Ja zainwestowałam w podróże i uważam to za najlepszą inwestycję w samą siebie – powiedziała. Zobacz cały materiał:

Zobacz też:

Zmiany w teleporadach - wizyta w przychodni zamiast konsultacji telefonicznej? Lekarz wyjaśnia

Zasłanianie ust i nosa. Czy sprzedawca za szybą z pleksi powinien mieć maseczkę?

Maseczki z zaworkiem - czy są bezpieczne? Ekspert: "Nie projektuje się maseczek, by chronić innych"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości