Koronawirus

6-latek zakażony koronawirusem. Dziecko prawdopodobnie zaraziło się od babci

Koronawirus

Moment RFVolanthevist/Getty Images

Koronawirus w Poznaniu. Zakażenie COVID-19 zdiagnozowano u sześcioletniego chłopca. Dziecko uczęszczało do jednej z placówek przedszkolnych w powiecie poznańskim. Osoby, które miały z nim kontakt zostały poddane kwarantannie.

Dziecko zarażone koronawirusem

6-latek, który uczęszczał do jednego z prywatnych przedszkoli na terenie powiatu poznańskiego, jest zakażony koronawirusem. Kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki.

Wczoraj zgłoszono nam przypadek 6-letniego dziecka, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym podjęliśmy działania zapobiegawcze i przeciwepidemiczne. Przeprowadziliśmy wywiady epidemiologiczne i standardowo wszystkie osoby, które miały kontakt z dzieckiem - przede wszystkim inne dzieci, jak i personel (przedszkola) - zostali objęci kwarantanną

– powiedziała PAP w czwartek kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska.

Jak dodała, kwarantanną objęto dotychczas 19 dzieci oraz czterech pracowników przedszkola.

Te dane się jednak cały czas zmieniają, będziemy je jeszcze weryfikować

– podała.

Koronawirus w przedszkolu w Poznaniu

Pawłowska powiedziała PAP, że na tę chwilę placówka nadal jest otwarta. Wyjaśniła, że jest to możliwe, ponieważ udało się wydzielić jedną grupę, natomiast nadal weryfikowane są kontakty.

Placówka może być otwarta, jeśli nie zwiększy nam się liczba personelu objętego kwarantanną. Gdyby się zwiększyła – to siłą rzeczy placówka nie byłaby w stanie funkcjonować i zapewniać dzieciom opieki

- wskazała.

Lokalne Radio Poznań podało, że 6-latek, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, chorobę przechodzi bezobjawowo. Dziecko miało zarazić się od swojej babci.

Według ostatnich danych, w całej Wielkopolsce odnotowano do tej pory 2804 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 177 osób zmarło, a 2066 wyzdrowiało.

Zobacz też:

Koronawirus po weselu. Pan młody nie żyje, prawie 100 osób z indyjskiej wioski jest zarażonych

Pływanie w Bałtyku niebezpieczne. W morzu pojawiła się groźna, mięsożerna bakteria

Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru szuka pomocy dla swojej Jani. "Liczy się każda chwila i każdy grosz"

Zobacz wideo: Koronawirus nie ma wakacji

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości