Koronawirus

Znów rekord: ponad 800 nowych przypadków koronawirusa, 13 osób nie żyje

Koronawirus

Moment RFRadoslav Zilinsky/Getty Images

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 809 osób – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W piątek poinformowano również o śmierci 13 osób.

Rekordowa liczba zakażeń

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowąło o 809 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 13 ofiarach śmiertelnych. W czwartek MZ informowało o 726 nowych zakażeniach, w środę o 640, we wtorek o 680, a w poniedziałek o 575.

Nowe potwierdzone ostatniej doby przypadki zakażeń wykryto u osób z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144), mazowieckiego (104), łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (1).

MZ poinformowało również o śmierci z powodu COVID-19 kolejnych 13 osób w wieku od 56 do 92 lat. Do zgonów doszło m.in. w Tychach, Gliwicach, Zduńskiej Woli, Łodzi i we Wrocławiu.

Większość osób miała choroby współistniejące

- podało MZ.

W sumie dotychczas w Polsce potwierdzono 50 324 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 1787 chorych na COVID-19.

MZ wprowadza dodatkowe obostrzenia w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń

W czwartek o godzinie 9:00 odbyła się konferencja z udziałem ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, m.in. w woj. wielkopolskim, małopolskim i łódzkim

- poinformował w czwartek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

MZ wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - czerwony i żółty.

Większe, "czerwone" obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Łagodniejsze, "żółte" rygory będą w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

W wybranych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa.

Zobacz także:

Dopłaty do czynszów - 1500 zł przez pół roku. Od kiedy będzie można z nich skorzystać?

IMGW ostrzega: upały drugiego stopnia w 12 województwach. Będzie naprawdę gorąco

McDonald's w Dąbrowie Górniczej zamknięty z powodu koronawirusa. Sanepid bada sprawę

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości