Koronawirus

Szczepionka Pfizer dla dzieci od 5. roku życia i 6. miesiąca życia. Kiedy będzie możliwa?

Koronawirus

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Wprost
Dziewczynka czekająca na szczepienie

Wszystko wskazuje na to, że również najmłodsi obywatele będą potrzebowali szczepień na koronawirusa. Szybko rozprzestrzeniający się wariant delta oraz inne mutacje wpływają na konieczność wyszczepienia jak największej ilości obywateli wszystkich krajów.

W tym celu koncerny poszukują sposobu na to, jak podać dawki nie tylko nastolatkom, ale także dzieciom. Dzięki temu zwiększona zostałaby odporność zbiorowa, co uniemożliwiłoby na tak łatwe mutowanie wirusa COVID-19.

Kiedy szczepienia dla dzieci od 5. roku życia?

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez koncern Pfizer i BioNTech, bezpieczną dawką szczepionki jest 1/3 ilości dla dorosłych. Działa ona w taki sam sposób jak pełna dawka u osób po 12. roku życia. Jak zapowiada dr Bill Gruber, wkrótce koncert zacznie starania o wydanie odpowiednich zezwoleń na szczepienia osób od 5. do 11. roku życia. Właściciele koncernu pragną zdobyć pozwolenia zarówno w Ameryce, jak i w Europie i Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że w ostatnim kwartale tego roku takie szczepienia byłyby już możliwe.

Kiedy szczepienia dla najmłodszych dzieci?

Skoro konieczne jest szczepienie dzieci, to czy najmłodsze - kilkumiesięczne maluchy, będą mogły zostać zaszczepione? Aktualnie badania prowadzi koncern Moderny. Także Pfizer sprawdza bezpieczeństwo preparatu. BioNTech, odpowiedzialny za szczepionkę szacuje, że w 4 kwartale 2021 roku będzie wiadomo, czy i w jakiej dawce preparat jest bezpieczny dla dzieci miedzy 6 miesiącem drugim rokiem życia, oraz dla dzieci w wieku od 2. do 5. lat

Zobacz wideo: Polacy polubili prace zdalną. Nie chcą wracać do biur!

Polacy polubili pracę zdalną. Nie chcą wracać do biur!
Polacy polubili pracę zdalną. Nie chcą wracać do biur! Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Wprost

Źródło zdjęcia głównego: SanyaSM/Getty Images

Pozostałe wiadomości