Koronawirus

Jak będzie wyglądał sezon narciarski? Znamy rekomendacje dla branży

Koronawirus

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
PAP
Andrew Bret Wallis/Getty ImagesSezon narciarski w Polsce

Sezon narciarski w Polsce wkrótce się rozpocznie. Wiemy, jak będzie on wyglądał dla branży. Stoki pozostaną otwarte, ale w reżimie sanitarnym. Jakie są rekomendacje?

Czy stoki narciarskie będą otwarte?

W minionym tygodniu doszło do spotkania w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego z przedstawicielami branży narciarskiej.

Jak przekazała rzeczniczka, podczas spotkania pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapewniła, że nie będzie rekomendacji zamknięcia branży narciarskiej. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk również wskazała, że rekomendacja dla branży narciarskiej to "pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach". - Przedstawiliśmy nasze badania oraz badania szwajcarskie i skandynawskie, z których wynika, że nie ma korelacji z uprawianiem sportu narciarskiego z zakażeniem koronawirusem, a wszelkie sprawy limitu narciarzy na wyciągu czy stoku narciarskim nie mają sensu. Zadeklarowaliśmy, że do 18 listopada przedstawimy stronie rządowej aktualizację regulacji dotyczących reżimów sanitarnych na stokach. Dla nas czas jest naglący, ponieważ z końcem listopada pierwsze stacje narciarskie chcą uruchomić sztuczne naśnieżanie tras. To jest jeden z największych kosztów, jeżeli chodzi o rozruch stacji narciarskich, więc chcemy mieć pewność, że będziemy mogli działać w sezonie bez ograniczeń i limitów osobowych – powiedziała PAP Groszek.

Jakie obostrzenia w trakcie ferii zimowych

Wiele osób zastanawia się, czy w ferie zimowe będą obowiązywały takie same zasady. Podczas spotkania w ministerstwie branża narciarska przedstawiła również, że powinny odbyć się w zwyczajowym trybie, zgodnie ze schematem ogłoszonym w maju br. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne zrzesza 90 proc. największy ośrodków narciarskich w kraju, tym w Tatrach, Beskidach, Sudetach, Bieszczadach.

Skoki narciarskie w TVN

Niezależnie od tego, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone, Discovery zapewni dawkę sportowych emocji. Od 20 listopada będzie można oglądać skoki narciarskie na antenach TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Sprawdź aktualny terminarz skoków.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Bret Wallis/Getty Images

Pozostałe wiadomości