Koronawirus

Czy osoba w pełni zaszczepiona obejmowana jest kwarantanną w przypadku kontaktu z osobą zakażoną?

Koronawirus

Aktualizacja:

Coraz więcej osób jest już po drugiej dawce szczepionki. Czy to oznacza, że jesteśmy bezpieczni? Jeden z naszych widzów zwrócił się z pytaniem do ekspertki: Czy osoby w pełni zaszczepione obejmowane są kwarantanną w przypadku kontaktu z osobą zakażoną? Odpowiedzi udzieliła adwokat Eliza Kuna.

Szczepienia a kwarantanna

Coraz młodsze pokolenia Polaków rejestrują się na szczepienia. Walka z koronawirusem trwa, a w głowach zaszczepionych i tych oczekujących na swoją dawkę, wciąż rodzą się nowe pytania. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby rzetelnie i konkretnie odpowiadać na nurtujące kwestie widzów. Niedawno na naszych czacie pojawiło się pytanie. Czy osoba w pełni zaszczepiona obejmowana jest kwarantanną w przypadku kontaktu z osobą zakażoną?

Obowiązku odbycia kwarantanny w przypadku z osobą zakażoną nie stosuje się do tych obywateli, którzy zostali w pełni zaszczepieni

- powiedziała adwokat, Eliza Kuna.

Szczepienia nastolatków

Szczepienia przeciwko COVID-19 trwają od dobrych kilku miesięcy. W poniedziałek 7 czerwca ruszyła rejestracja nastolatków od 12 do 15 roku życia. Jak się okazuje, w pierwszym dniu zapisano 103 tys. osób z tej grupy wiekowej, a e-skierowania wystawiono dla 1,7 mln młodych Polaków.

Przypominamy jednak, że podczas szczepienia nastolatków przeciw Covid-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Jakie prawa przysługują ozdrowieńcom, a jakie osobom, które mają przeciwciała koronawirusa? Odpowiada adwokat Eliza Kuna

Czy w dobie obostrzeń można zorganizować kulig? Adwokat Eliza Kuna powołała się na rozporządzenie

Co zrobić, gdy hotel anulował rezerwację i odmawia zwrotu wpłaconej zaliczki? Adwokat Eliza Kuna odpowiada

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości