Koronawirus

Chrzciny w czasie pandemii. Ile osób możemy zaprosić do kościoła i na przyjęcie?

Koronawirus

Aktualizacja:

W wyniku luzowania obostrzeń coraz więcej par decyduje się na śluby, a świeżo upieczeni rodzice myślą o organizacji chrzcin. Ile osób może przebywać na uroczystości? Czy na sali muszą mieć maseczki? Na nurtujące was pytania odpowiedziała adwokat Eliza Kuna.

Ile osób możemy zaprosić na chrzciny?

Czasy pandemii wprowadziły chaos w wielu domach. Większość zaplanowanych imprez została odwołana, a część z nich odbędzie się w niecodziennych warunkach.

Rodzice, którzy z dużym wyprzedzeniem rozesłali rodzinie i znajomym zaproszenia na chrzciny, zastanawiają się z myślami, ile osób może przebywać w kościele i na uroczystym obiedzie.

Jak podkreśla prawniczka, podczas organizacji chrzcin obowiązują takie same przepisy, jak w przypadku organizowania wesela.

Obowiązuje ten sam limit osób, czyli 150

- powiedziała adwokat Eliza Kuna.

Chrzciny w czasie pandemii - co z maseczkami?

Chociaż obostrzenia dotyczące maseczek zostały zniesione, w miejscach, gdzie przebywa wiele osób, wciąż musimy je zakładać. Jak przepis ten ma się do przyjęcia, na którym zgromadzi się liczna rodzina z całej Polski?

Chociaż siedzenie przy stole w maseczkach nie jest komfortowe, niestety w przypadku braku zachowania bezpiecznej odległości, jest konieczne.

Jeśli jesteśmy w stanie w trakcie takiej uroczystości i imprezy po niej następującej zachować odległość 2 metrów między gośćmi, nie ma obowiązku noszenia maseczek

– zaznaczyła prawniczka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości