Kalendarz adwentowy 2021

Kalendarz adwentowy 2021: 8 grudnia. Jak kupić ubrania i biżuterię w świątecznym prezencie?

Kalendarz adwentowy 2021

Autor:
Redakcja
Dzień Dobry TVN Online
Nasze patenty na sprytne prezenty

Trwa odliczanie do Świąt - w naszym kalendarzu adwentowym z okazji Dnia Kupca - świąteczny temat prezentowy, czyli kłopotliwe prezenty - ubrania i biżuteria - jak wybierać, co kupować, a czego nie i jak dopasować? Z garścią praktycznych porad – stylistka i projektantka Paulina Mikulska oraz projektantka biżuterii Joanna Bruzgo.

Czego nie kupować w prezencie?

Są takie prezenty, które sprawiają kłopot nie tylko kupującym, ale również obdarowanym. Na nic zdadzą się dobre chęci, jeśli ofiarowany sweterek jest za ciasny, a kosztowna biżuteria zupełnie nie jest w guście osoby, dla której został przeznaczony. Jeśli koniecznie chcemy kupić element garderoby, najlepiej postawić na dodatki.

- Ubrania powinniśmy kupować osobom, które dobrze znamy - radzi Paulina Mikulska. - Jeśli jest to ktoś dalszy, to warto postawić na jakiś gadżet: szalik, skarpety, rękawiczki, czyli coś, co ma jeden rozmiar. Jeśli jest to ktoś bliski - np. nasz mąż, to wtedy możemy sobie pozwolić na zakup koszuli czy marynarki, bo te rozmiary znamy. Dla przyjaciółki piżama będzie dobrym wyborem, bo przeważnie M jest przeważnie dobra na S i L.

Stylistka zaznacza, że przy wyborze rozmiaru należy zachować szczególną ostrożność, by nie urazić niczyich uczuć. Jak sama przyznaje, ciekawym wyborem może być klasyczna, elegancja bielizna - lub przeciwnie, sportowa, która ucieszy narciarzy. Aby dobrze dopasować rozmiar, najlepiej zajrzeć do szafy i sprawdzić metki.

Prezentowy zawrót głowy
Prezentowy zawrót głowy Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak dobrać rozmiar biżuterii?

W Boże Narodzenie wielu panów ulęknie przed swoimi ukochanymi, prosząc je o rękę. Oświadczynom tradycyjnie musi towarzyszyć pierścionek, który - podobnie jak przyszli małżonkowie - musi być idealnie dopasowany. Najprostszą metodą zmierzenia palca jest owinięcie go nitką i sprawdzenie jej długości, można też posłużyć się centymetrem krawieckim. Sprawa komplikuje się, gdy pierścionek zostaje wybrany bez wiedzy przyszłej małżonki.

- Jeśli poprosimy mamę, czy chociażby przyjaciółki o wypożyczenie ukradkiem pierścionka ze szkatułki, to możemy udać się do pobliskiego jubilera i sprawdzić rozmiar. Miarkę możemy też kupić sami online - mówi Joanna Bruzgo. - Bardzo fajnym rozwiązaniem jest multisizer, który każda kobieta powinna mieć w swojej szkatułce, bo często mamy dylemat, jaki mamy rozmiar, bo ręce puchną w zależności od pogody - dodaje, prezentując urządzenie przypominające trytytkę.

Choć biżuteria ucieszy niemalże każdego, to do zakupów należy się odpowiednio przygotować. Jeśli planowany jest zakup kolczyków, podstawową kwestią jest upewnienie się, że osoba, dla której będzie przeznaczony prezent, ma przekłute uszy. Z kolei w przypadku naszyjnika istotna będzie jego długość. Tu najbardziej pomocna okaże się obserwacja. Ostatecznie nic nie cieszy bardziej od prezentu, ofiarowanego przez kogoś, kto nas doskonale zna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Redakcja Dzień Dobry TVN Online

Źródło zdjęcia głównego: Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

Pozostałe wiadomości