Kalendarz adwentowy 2021

Kalendarz adwentowy 2021: 2 grudnia. Pieczemy świąteczne pierniczki

Kalendarz adwentowy 2021

Autor:
Nastazja
Bloch
Pieczemy pierniki w Żychlinie

Każdego dnia w kalendarzu adwentowym Dzień Dobry TVN znajdziesz wyjątkowe, zaskakujące treści, które umilą Ci czas oczekiwania na święta. 2 grudnia rozpoczynamy od pieczenia pierników. Nasz reporter Piotr Wojtasik wybrał się do jednej ze szkół w Żychlinie, by wraz z ekipą młodych ludzi przygotować najpiękniejsze świąteczne wypieki.

Sposób na idealne pierniki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a my już powoli przebieramy nogami na myśl o wigilijnych potrawach. Na pierogi, krokiety czy barszczyk z uszkami będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jest jednak coś, co magię świąt pozwoli nam poczuć już na początku grudnia. Pierniki, bo o nich mowa, to jedne z najbardziej charakterystycznych zimowych wypieków. Zachęcamy więc wszystkich do rodzinnego pieczenia w rytm ulubionych świątecznych piosenek. Jesteśmy pewni, że zapach rozchodzący się po całym domu i kołyszące melodie bożonarodzeniowych hitów wprowadzą was w błogi nastrój. Zakładamy fartuch i pędzimy do kuchni?

Przepis na świąteczne pierniki

Pierniczki to przekąska, którą wykonać można na wiele sposobów. W każdej rodzinie znajdzie się przepis, który uwzględnia nieco inne proporcje bądź składniki. Tajemnica tkwi jednak w kilku szczegółach. Jak się okazuje, podczas przygotowywania ciasta ważne jest, aby suche składniki oddzielić od mokrych. Dopiero po dobrym ich wymieszaniu łączymy całość i zagniatamy ciasto.

Składniki na pierniki:

  • mąka
  • miód
  • cukier
  • przyprawy do piernika

Jakich przypraw używamy? Klasycznie do mieszkanki dodajemy cynamon, kardamon, gałkę muszkatołową. W innych wariantach możemy spotkać się także z wanilią, goździkami, anyżem, a nawet pieprzem. Jeśli zależy nam na ciemniejszym kolorze pierniczków, możemy dodać kakao - zdradziła nam Kasia, z którą rozmawiał Piotr Wojtasik.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

Pozostałe wiadomości