Kalendarz adwentowy 2021

Kalendarz Adwentowy 2021: 18 grudnia. Filcowe ozdoby choinkowe

Kalendarz adwentowy 2021

Autor:
Katarzyna
Lackowska

Przygotowania do świąt w wielu domach wkraczają już z pewnością w ostatnią fazę. Czas więc zająć się dekoracjami świątecznymi. Jeśli lubicie samodzielnie (lub z pomocą dzieci) tworzyć choinkowe ozdoby, to dziś mamy dla was nie lada gratkę. Szablony, dzięki którym stworzycie wyjątkowe, filcowe bombki.

Ozdoby choinkowe DIY

Własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe nadają niepowtarzalnego charakteru świątecznym dekoracjom. Z pewnością każdy z nas robił w przedszkolu, czy szkole podstawowej kolorowe łańcuchy z kolorowego papieru, czy bibuły, jednak wraz z wiekiem i rozwojem zdolności manualnych można tworzenie ozdób choinkowych wynieść na wyższy poziom. Wykonane z filcu zawieszki z pewnością zwrócą uwagę waszych bliskich, a i u was co roku będą wywoływać na twarzy uśmiech. Do tworzenia takich wyjątkowych ozdób można także zaangażować dzieci - to z pewnością będzie niezapomniany czas.

Jak wykonać ozdoby choinkowe z filcu?

Żeby stworzyć wyjątkowe ozdoby choinkowe z filcu potrzebujesz zaledwie kilku rzeczy:

  • kolorowych arkuszy filcu;
  • muliny;
  • waty (do wypełnienia)
  • wstążek;
  • szablonów do ozdób choinkowych;
  • opcjonalnie: koralików

Po pobraniu szablonów każdą z ozdób należy wyciąć dwa razy (wyjątkiem jest święty Mikołaj, tam dwa razy wycinamy tylko czapkę), następnie zszyć ze sobą ściegiem fastrygowym. Powierzchnię ozdoby można dodatkowo udekorować haftem lub koralikami. Warto już na etapie zszywania pamiętać o wszyciu wstążki, która będzie służyła za zawieszkę i wypchaniu ozdoby watą, zanim ją do końca zaszyjemy.

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

Pozostałe wiadomości