Inspiracje

Aneks kuchenny w pokoju dziennym może być funkcjonalny i estetyczny. Projekt Krzysztofa Mirucia

Inspiracje

Autor:
Aleksandra
Fenikowska
HGTV: Salon i aneks kuchenny - ciepłe i przytulne wnętrza
HGTVHGTV: Salon i aneks kuchenny - ciepłe i przytulne wnętrza

Nowoczesny salon i aneks kuchenny to świetne połączenie, które można zastosować zarówno w małych, jak i przestronnych pomieszczeniach. Krzysztof Miruć w programie HGTV „Zgłoś Remont” udowadnia, że aneks kuchenny w pokoju dziennym może wyglądać naprawdę komfortowo i funkcjonalnie. Jak ciekawie rozplanować taką aranżację? 

Program „Zgłoś remont” 

Magda i Maciej poprosili Krzysztofa Mirucia, architekta i pasjonata designu o zaprojektowanie pierwszego wspólnego mieszkania. Świeżo zakupione lokum wymagało sprawnego remontu i projektu wnętrz. Tak jak wymarzyli sobie inwestorzy, będzie utrzymany w nowoczesnym stylu z elementami loftowymi. Salon z jadalnią zostanie zaprojektowany jak spójna całość.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? 

Korytarz od chłodnego przedsionka oddzielą metalowe czarne drzwi w loftowym stylu. Po prawej stronie będzie stół, a nad nim zawiśnie lustro. Lewa wnęka zostanie zabudowana pojemną szafą. Ścianka działowa, która początkowo miała wyznaczać granicę zabudowy kuchennej zostanie zburzona. Salon rozpocznie aneks kuchenny w kształcie litery U, zamiast kuchni w kształcie litery L. W części wypoczynkowej stanie wygodna sofa, przed nią stolik kawowy, a naprzeciwko elegancka ściana medialna, wykończona zostanie kamieniem z wyrazistą fakturą. By materiał wyglądał naturalnie, musi mieć swoją grubość. Wobec tego na ścianę zostanie przymocowana płyta gipsowo kartonowa. Salon zamknie część jadalna, w której znajdzie się okrągły stół z krzesłami. 

Klienci byli w szoku po wejściu do swojego mieszkania. "Było zupełnie inne wyobrażenie. Przeprowadzamy się jeszcze dzisiaj” - mówią jednogłośnie Magda i Maciej. Szybko zaakceptowali zmiany w mieszkaniu.

Autor:Aleksandra Fenikowska

Pozostałe wiadomości