Inspiracje

Renowacja starej toaletki i inne inspirujące pomysły w programie "Drugie życie mebli"

Inspiracje

Autor:
Aleksandra
Fenikowska
HGTV: Renowacja starej toaletki
HGTVHGTV: Renowacja starej toaletki

Program "Drugie życie mebli" w HGTV pokazuje, że zmiana domowego otoczenia niekoniecznie musi być równoznaczna z inwestycjami i nowym wyposażeniem. Renowacja mebli to zajęcie, które może dostarczyć wiele satysfakcji oraz niezwykłego efektu. 

„Drugie życie mebli” - inspirujący program w HGTV

Sylwia Wilgatek-Wykuż i Małgosia Ziółkowska, twórczynie niesamowitych przedmiotów, natrafiły na zlecenie, jakim jest dokonanie renowacji toaletki, nadgryzionej zębem czasu. „Ja widzę to w kolorze fioletowym” - oczekuje klientka. Toaletka musi być wyrazista i mocna. 

"Drugie życie mebli" - jak odnowić toaletkę? 

Zamysł prowadzących program wyglądał następująco: konsolę należy pokryć farbą gruntową, a następnie doczyścić ją w miejscach, gdzie znajdują się ozdobne kuleczki. Pokrycie konsoli farbą podkładową miało na celu wyrównanie kolorytu. Wspólniczki wyrównały i wygładziły wszystko za pomocą szpachli. Następnie zabrały się za nadanie meblowi koloru i pokusiły się o „przecierkę”, ponieważ po zebranym nadmiarze farby pojawiło się przetarcie.

„To jest mocny, odważny kolor, na który nie każdy mógłby sobie pozwolić” - ocenia Sylwia. 

Przed przybyciem klientki były mocowane uchwyty do konsoli, ponieważ szafka okazała się zbyt gruba i trzeba było dobrać odpowiednie śruby.  „Jedno wielkie wow! Nie oczekiwałam ze ten stary mebel może się zamienić w coś takiego ”-  ogląda z niedowierzaniem klientka - „To jest dokładnie to, co chciałam mieć”. 

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Fenikowska

Pozostałe wiadomości