Horoskop

Astrolog Merkurja o zaćmieniu i pełni Wilczego Księżyca. Co przyniesie i na kogo wpłynie najmocniej?

Horoskop

Aktualizacja:
iStockphotoCokada

Już za chwilę na niebie będziemy podziwiać pierwszą pełnię Księżyca w 2020 roku. Chociaż będzie widoczna już wcześniej, uściśli się o godzinie 20:21 w piątek, 10 stycznia.Jest to wyjątkowo mocny czas, który zmusza Nas do zastanowienia się nie tylko nad indywidualną ścieżką, którą kroczymy w swoim życiu, ale również zachęci przynajmniej część osób do refleksji, w którą stronę zmierza świat i cywilizacja. Dziesiąty dzień stycznia to prawdziwe otwarcie zmian przygotowanych przez 2020 rok.

Pierwsza pełnia każdego roku jest według tradycji ludowych zwana Pełnią Wilków, Pełnią Wilczego Księżyca lub Księżycem Lodów. Nazwa sprzed wielu wieków wzięła się stąd, że w trakcie najdłuższych, mroźnych i nieprzyjaznych nocy w roku, głodne wilki podchodziły pod ludzkie osady i głośno dawały o tym znać.

  • Wilczy Księżyc według przodków
  • Trudne stany emocjonalne i zaćmienie Księżyca
  • Znaki Zodiaku a pełnia i zaćmienie Księżyca

Wilczy Księżyc według przodków

Styczniowy Księżyc był w dawnych czasach niepokojący i wywołujący większe emocje niż inne pełnie. W czasie jej trwania przodkowie drżeli o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin. Bardzo ważnym elementem było pilnowanie ognia, który nie miał prawa zgasnąć, a jego blask dawał poczucie, że drapieżniki będą trzymały się z daleka.

W obecnych czasach trudno uświadczyć wilka na wolności i z pewnością nie czyhają one na nas, ani zebrane w spiżarni zapasy czy trzymane w budynkach gospodarczych zwierzęta. Na własnej skórze możemy jednak doświadczyć, że emocje, które niesie Księżyc Lodów pozostały.

Jeżeli stany poddenerwowania będą się nasilać, warto oprócz szklanki melisy sięgnąć po kojącą moc ognia i zapalić świeczki lub porozstawiać podgrzewacze.

Trudne stany emocjonalne i zaćmienie Księżyca

W trakcie najbliższych dni możemy odczuwać niczym nieuzasadniony niepokój! Obawiać się różnych czarnych scenariuszy, mieć poczucie, że ktoś może nastawać na dom, rodzinę i mieć w głowie przykre obrazy.

Potraktujmy to jako chwilowe stresy i starajmy się przeczekać przykre momenty.

Ponieważ pełnia Księżyca odbywać się będzie w znaku Raka, który w astrologii najmocniej obrazuje rodzinę, więzi oraz miejsce zamieszkania, to spodziewajmy się, że poruszymy tematy powiązane z poszukiwaniem poczucia bezpieczeństwa. Zechcemy zaszyć się w rodzinnym gnieździe, zamknąć w mieszkaniu czy domu, poczujemy potrzebę zbliżenia się do żywiołu ognia czyli np. kominka, pieca, zapalimy świeczki.

Te trudne emocje, ocierające się o stany lękowe będą podbijane przez fakt, że w trakcie pełni Księżyca dojdzie do półcieniowego zaćmienia Srebrnego Globu. Zaćmienie będzie można obserwować z terenu Polski już od godziny 18:06. Maksimum zaćmienia przypadnie na godzinę 20:10, a jego koniec na 22:14.

Zaćmienia Księżyca w astrologii są powiązane z uwolnieniem traum z przeszłości, przywoływaniem ciężkich wspomnień, zwróceniem uwagi na wyparte problemy.

Księżyc w swoim najmocniejszym położeniu czyli w znaku Raka, znajdujący się jeszcze na dodatek w pełni i zaćmieniu, może wywołać u pewnych osób niekontrolowane emocje, szczególnie wobec członków najbliższej rodziny.

Dwa dni po zaćmieniu na niebie dojdzie do koniunkcji Saturna i Plutona w znaku Koziorożca, co z kolei wpływa na konieczność przyjrzenia się schematom, systemom politycznym i społecznym, oraz tradycji i kulturze w której żyjemy.

Przed nami czas autorefleksji, transformacji zasad działania, zarówno na prywatnej płaszczyźnie, jak i w ogólnoświatowych trendach. Nasz dom, ten najbliższy, najmniejszy jakim jest chociażby kawalerka, jak i najszerszy, ogólny jakim jest Matka Ziemia, domagać się będzie uporządkowania, remontu i nowego podejścia.

Zgodnie z tym, co już opisywałam Państwu w ogólnym horoskopie na 2020, czas od połowy stycznia do końca miesiąca jest jednym z najważniejszych okresów w tym roku.

>>> Zobacz: Horoskop Merkurji na 2020 rok. Jesteś wśród znaków, którym będzie sprzyjało szczęście?

Znaki Zodiaku a pełnia i zaćmienie Księżyca

Pełnia Wilczego Księżyca najmocniej wpłynie na osoby urodzone w znaku Raka, które będą musiały po raz kolejny konfrontować się z trudnymi sytuacjami z przeszłości. Pamiętajcie, że tym razem możecie wyjść z tych emocji w sposób przez Was wybrany, że jesteście dużo silniejsi niż kiedyś i teraz Wy decydujecie. Stres okaże się do pokonania i poczujecie się wolni od ciężarów sprzed lat.

Intensywnie przeżywać pełnię w Raku będą również Koziorożce, w szczególności te, które obchodzą teraz swoje urodziny. Lodowy Księżyc pozwoli Wam podjąć słuszne, życiowe kroki, które w dalszej przyszłości okażą się niezmiernie trafne.

Postawione pod ścianą będą Wagi i osoby urodzone w znaku Barana. Dla Was Wilczy Księżyc może przynieść dyskomfort i poczucie braku wyjścia z sytuacji - nie martwcie się, to tylko kilka dni napięcia, później presja odpuści.

Skorpiony poczują nagły przypływ mocy i niesamowitą charyzmę, stwierdzicie że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia.

W miarę spokojnie, o ile to możliwe przy tak napiętych układach na niebie, będą starały się przebrnąć przez Pełnię osoby spod znaku Panny, Ryb i Byka. Energia, z którą nie bardzo będzie wiadomo co począć, może rozpierać Bliźnięta, Strzelce oraz Wodniki.

Wszystkim Czytelnikom życzę mądrych decyzji, dobrego wsparcia od planet oraz zdawania się na intuicję w kluczowych momentach.

Astrolog Merkurja

>>> Zobacz też:

Zobacz wideo: Jakie znaki zodiaku tworzą najszczęśliwsze związki?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości