Horoskop

Czeka nas pierwsza pełnia w tym roku. "Podczas Wilczego Księżyca dojdzie do wybuchów emocji i namiętności"

Horoskop


W czwartek 28 stycznia wieczorem na niebie uściśli się pierwsza Pełnia Księżyca w 2021 roku - tzw. Wilczy Księżyc lub Księżyc Wilków. Już od kilku dni możemy odczuwać duże pobudzenie, zdenerwowanie, a jednocześnie ekscytację. Jednak Księżyc będzie dobrze widoczny i mocno działający także po pełni. Czego możemy się spodziewać?

Sto procent widoczności tarczy naszego naturalnego satelity, czyli potocznie właśnie pełnia, nastąpi w czwartek o godzinie 20:18 i wtedy Srebrny Glob pokaże się nad horyzontem w całej krasie.

Nie bez powodu styczniowy Księżyc jest według tradycji ludowej zwany Księżycem Wilków. Wiąże się to z czasami, w których zarówno mroźnych, zimowych nocy jak i wilków, było zdecydowanie więcej niż obecnie. Wygłodniałe zwierzęta podchodziły pod gospodarstwa czekając na okazję do zaatakowania trzody. Głośne wycie watahy powodowało poważne zaniepokojenie mieszkańców ludzkich osad.

Podobnie ze zbliżającą się Pełnią Księżyca, której srebrzyste światło będzie wybudzać nas ze snu i wprowadzać w stan rozkojarzenia. Mogą pojawić się również dziwne stany lękowe bez konkretnego powodu.

Wilczy Księżyc nie da pospać

Ciśnienie będzie rosnąć, a poziom melatoniny spadać. Możemy nastawić się na kilka trudnych nocy , w trakcie których dobrze mieć pod ręką interesującą lekturę, ponieważ o sen będzie wyjątkowo ciężko. Ponieważ układy na niebie dotyczyć będą fazy zodiaku odpowiadającej najmocniej za układ wieńcowy, warto wyczulić uwagę na stan serca, nie przeciążać go zbytnio i nie lekceważyć żadnych symptomów. Kłucie w klatce piersiowej i problemy z pulsem lepiej profilaktycznie skonsultować z kardiologiem.

Księżyc Wilków i zew natury

Oprócz mocno dochodzących do głosu instynktów, takich jak chęć zabezpieczenia swojego bytu, impuls do gromadzenia zapasów, czy też potrzeba gromadzenia przy sobie bliskich osób, dojdzie do wybuchów emocji i namiętności. Na niebie Wilczą Pełnię zaktywizuje i zaogni koniunkcja Wenus i Plutona.

Ten układ pobudzi zazdrość i zaborczość, staniemy się bardziej roszczeniowi i chętni do posiadania partnera czy partnerki na własność. Będziemy też potrzebować bardzo wyraźnie zaznaczyć swoje terytorium. Niestety wiele osób o słabej psychice może nie wytrzymać presji i wewnętrznego ciśnienia i dać upust nagromadzonej frustracji.

Koniunkcja Marsa i Lilith tego samego dnia dołoży swoje i o tragicznej przemocy wobec dziecka bądź posądzonego o niewierność współmałżonka może być głośno. Będzie wyjątkowo łatwo o zbrodnie w afekcie, dlatego starajmy się tonować emocje i nie eskalować konfliktów.

W szerszym, światowym kontekście może dojść do zwiększonej ilość starć ze służbami porządkowymi, jak również do wybuchów gazu, w tym do podziemnych tąpnięć.

Akcenty w znaku Lwa

Pozytywna strona styczniowego Księżyca to uwolnienie się od rutyny, chęć przełamania schematów, tęsknota za sztuką i kreatywnością. Artyści, muzycy, filmowcy, malarze, tancerze, poeci poczują ogromny przypływ weny twórczej oraz chęć tworzenia. Będziemy bardzo pomysłowi i oryginalni. Warto zapamiętać swoje koncepcje z najbliższych dni, a najlepiej je zapisać.

Pełnia odbywa się w dziewiątym stopniu znaku Lwa, dlatego będziemy również przewrażliwieni na punkcie swojego ego. Łatwo będzie nadepnąć jakiejś osobie na odcisk. Musimy uważać, aby kogoś, a szczególnie szefa nie rozdrażnić nieprzemyślanym wybrykiem.

Uwagi dla znaków Zodiaku na dni pełni Wilczego Księżyca

Barany zaczną nagle pomimo mrozu czuć wiosnę i uderzą w konkury, które mogą skończyć się sporą niespodzianką.

Byki , szczególnie te z pierwszego dekanatu powinny bardzo uważać na prowokacje i toksyczne, zazdrosne o finanse osoby w swoim otoczeniu.

Bliźnięta wymkną się wszelkim trudnościom i uniosą na skrzydłach swojej finezji i talentu, zbierając po drodze laury.

Raki pozostaną nadpobudliwe i ze zbyt dużą ilością energii do działania, z którą nie będą wiedziały co zrobić, prawie nie zmrużą oka.

Lwy będą spijać śmietankę, zarówno towarzyską jak i finansową, ale ich sukces kłuje kogoś w oczy.

Panny na chwilę przystaną, wyluzują, odetchną wbrew innym.

Wagi będą cieszyły się powodzeniem, ktoś sprawi im duży komplement i nie mniej spory prezent.

Skorpiony będą wiły się z namiętności i cierpiały z ukrytego zafascynowania kimś, przed kim nie chcą się otworzyć.

Strzelce rzucą się w wir zabawy, namiętności i nie bacząc na konsekwencje poczują zbyt wiele luzu.

Koziorożce nie będą się angażować w cudze konflikty i wycofają się na bezpieczną pozycję.

Wodniki otrzymają od świata zbyt wiele bodźców i impulsów, będą w ciągłej gonitwie i nie usiądą przez tydzień nawet na chwilę.

Ryby poczują się zmęczone i wyczerpane doświadczeniami innych i postanowią wziąć wolne.

Zobacz też:

Gwiazdy komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji: "Koniec praw kobiet w Polsce?"

Kristen Stewart jako księżna Diana na pierwszym zdjęciu z planu filmu "Spencer". Podobieństwo jest uderzające

Anna Dereszowska i jej partner zmieniają swoje życie. "Robimy to z myślą o przyszłości naszych dzieci"

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości